Koniec pucharowej przygody Wilgi II

Opublikowano: 13 październik 2022, 11:56 Kategoria Sport
ożarowianka ożarówwilga II garwolin

Nie udało się pokonać szóstego rywala w tegorocznych rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Wilga II Garwolin przegrała 0:6 i odpadła w ćwierćfinale.

Wczorajsze spotkanie było rozgrywane na boisku, występującej także w lidze okręgowej (inna grupa) Ożarowianki. Pierwsze minuty były wyrównane. Już w 1. minucie zawodnik gospodarzy próbował zaskoczyć Jakuba Kielaka, strzałem z połowy boiska. Okazję do strzelenia gola miał po stronie Wilgi Szymon Kaczyński, którego ubiegł w ostatniej chwili obrońca. Końcówka pierwszej części gry należała do miejscowych. Kontra Ożarowianki otworzyła wynika, a w doliczonym czasie piłkarz gospodarzy wykorzystał zamieszanie przed polem bramkowym GKS.

- W pierwszej połowie graliśmy nerwowo, „ze związanymi nogami”. W szatni powiedzieliśmy sobie, że należy grać inaczej – relacjonuje trener Wilgi II Marcin Żak.

Po zmianie stron niestety goście nadziali się na kolejną kontrę i było 3:0. W kolejnych minutach znakomitych okazji na gola nie wykorzystali w Wildze Adrian Płatek, Dawid Domarecki i Szymon Rękawek. Bardziej doświadczony zespół Ożarowianki przetrwał napór rywala i skutecznie punktował Wilgę II, strzelając jeszcze trzy gole.

- Była to zasłużona porażka, choć jej wymiar nie oddaje w pełni tego, co działa się na boisku. Zespół Ożarowianki ma kilku zawodników, mających za sobą grę w wyższych ligach i to było widać we wczorajszym meczu – podsumował Marcin Żak.

W tegorocznej edycji okręgowego PP Wilga II Garwolin wygrała rywalizację z pięcioma zespołami.

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Wilga II Garwolin 6:0 (2:0)
Wilga II: Kielak, Redka (77` Blessing), M. Rękawek (55` Przybysz), Tracz, Kęsik (72` Szulc), Płatek (75` Makulec), Masny (46` S. Rękawek), Wojtaś, Domarecki, Kisiel (55` Ahmad), Kaczyński (70` Trzaskowski).