reklama

baner projekt 

reklama

Wilga II gra dalej! Zdecydowały „11”

Opublikowano: 05 październik 2022, 19:16 Kategoria Sport
wilga II garwolindrukarz warszawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wilga II Garwolin awansowała do ¼ finału okręgowej Pucharu Polski. Beniaminek Ligi Okręgowej w pokonanym polu zostawił V-ligowego Drukarza Warszawa. Podopieczni Marcina Żaka bezbłędnie wykonywali rzuty karne, który musiały decydować o zwycięzcy pojedynku.

Dzisiaj do Garwolina przejechała czwarta drużyna mazowieckiej V ligi. Drukarz był faworytem w starciu z beniaminkiem LO. Mimo tego, pierwsze minuty należały do miejscowych. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał Szymon Kaczyński. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W ostatnim kwadransie przewagę osiągnął Drukarz. Zakończyło się to „tylko” jednym golem dla gości, bo w dwóch innych sytuacjach bardzo dobrze zachował się Jakub Kielak w bramce GKS.

Miejscowym udało się wyrównać niedługo po zmianie stron. W polu karnym faulowany był Dawid Domarecki, a rzut karny na gola zamienił Filip Wojtaś. Gorąco zrobiło się w końcówce mecze, kiedy dwukrotnie zawodnik ze stolicy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter nie wskazał jednak ponownie na „wapno”.

reklama


O losach awansu do najlepszej „8” decydowała seria rzutów karnych, a ta rozpoczęła się znakomicie dla Wilgi. Drugą „11” Drukarza obronił Jakub Kielak. Po stronie GKS nie pomylił się nikt. Po strzale Szymona Tracza w piątej serii, można było świętować awans. Rywalem Wilgi II w ¼ finału będzie Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, występująca w drugiej grupie LO. Mecz 12 października w Ożarowie. 

- Dziękuję chłopakom za walkę. To był ciężki mecz. Wygrywamy dziewiąty mecz z rzędu i z optymizmem patrzymy na kolejne. W pucharach nie podpieramy się zawodnikami z pierwszego zespołu, grają praktycznie sami młodzieżowcy. Nie poddamy się bez walki w kolejnym meczu – skomentował trener Wilgi II Marcin Żak. 

 Wczoraj z pucharami, już po pierwszym meczu, pożegnała się pierwsza drużyna z Garwolina. GKS, po rzutach karnych, uległ Mszczonowiance Mszczonów.

Wilga II Garwolin – KS Drukarz Warszawa 1:1 (0:1)
Bramka dla Wilgi: 51` Filip Wojtaś (rzut karny za faul na Dawidzie Domareckim)
Wilga II: Kielak, Tracz, Redka, Trzaskowski (46` Płatek), Domarecki, Wojtaś (68` S. Rękawek), Kowalczyk, Masny, M. Rękawek, Ahmad (46` Kęsik), Kaczyński.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz