Medale w międzynarodowym towarzystwie

Opublikowano: 03 październik 2022, 09:28 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Siedlcach odbyły się XIII Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka dla szkół podstawowych, w których bardzo udanie wystartowali najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej Wilgi Garwolin, z których większość startowała po raz pierwszy w tak poważnej imprezie.

Łącznie wystartowało w imprezie ponad 1100 uczestników z ponad 50 szkół z terenu  3 województw. Byli też uczniowie ze szkół sportowych Litwy i Łotwy. Rywalizacja prowadzona była w 5 kategoriach wiekowych od rocznika 2008 do 2012. Ekipa Wilgi licząca 12 osób zdobyła łącznie 6 medali, zajęła 4 czwarte miejsca, a praktycznie każdy startujący ustanawiał rekord życiowy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje 10-letnia Lidia Czarnecka, która w biegu na 600m zwyciężyła z prawie 50 metrową przewagą nad swoimi rywalkami. Najlepsi otrzymywali pamiątkowe medale i dyplomy,  a zwycięzca dodatkowo kwiaty.