Wilga II w 1/8 finału PP [aktualizacja]

Opublikowano: 29 wrzesień 2022, 10:07 Kategoria Sport
wilga II Garwolinpuchar polskiwilga garwolin

Historyczny sukces odniosła Wilga II Garwolin. Podopieczni Marcina Żaka awansowali do 1/8 okręgowego Pucharu Polski. Beniaminek ligi okręgowej pokonał Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1) .Goście w ostatniej minucie gry zmarnowali rzut karny.

Po ponad miesiącu ponowie na Sportową zawitała druga drużyna III-ligowego Świtu. W sierpniu, na inaugurację ligi okręgowej, goście wygrali 3:0. Rewanż do przerwy też przebiegał pod dyktando Świtu. Przyjezdni prowadzenie objęli po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Arbiter uznał, że faul piłkarza Wilgi nastąpił w polu karnym, a do przewinienia doszło na 17. metrze. Rywal „11” zamienił na gola.

Podopieczni Marcina Żaka jeszcze przed przerwą mogli pokusić się o wyrównanie. Jednak bramkarz Świtu wyszedł obronną ręką z sytuacji z Szymonem Kaczyńskim i Dawidem Domareckim.

Druga część gry rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy. Kaczyński urwał się lewą stroną i wycofał do Jakuba Kisiela, który pewnie posłał piłkę do siatki. Niedługo później GKS zabrakło szczęścia, kiedy futbolówka odbiła się od słupka i jak zaczarowana przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej. Ataki przeważającej po przerwie Wilgi przyniosły po raz kolejny skutek w 87. minucie. Debiutujący w Wildze Nigeryjczyk Bala Tijani Ahmad z prawego skrzydła zagrał do Patryka Przybysza, który wypatrzył z kolei niepilnowanego Adriana Płatka.

Wczorajsze spotkanie miało swoją dramaturgię. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry we własnym polu karnym przeciwnika sfaulował Szymon Masny. Zawodnik gości zmylił Jakuba Kielaka, ale jego strzał trafił w słupek. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

- Tworzymy historyczny wynik drugiego zespołu. Nie obawiamy się teraz żadnego rywala, z którym przyjdzie nam się mierzyć. Z każdym meczem chłopcy coraz lepiej się prezentują. Uważam, że w tym spotkaniu zasłużyliśmy na wygraną, bo w drugiej połowie byliśmy stroną przeważającą. Oczywiście mieliśmy także szczęście przy karnym w doliczonym czasie gry – skomentował trener Wilgi II Marcin Żak.

W 1/8 PP zagra także IV-ligowa Wilga Garwolin, która wczoraj miała wolny los.

Aktulizacja, 30 września, godz. 12.55. Losowanie przydzieliło Wildze II Drukarza Warszawa (V liga), a pierwszej drużynie Wilgi ligowego rywala Mszczonowiankę Mszczonów. Spotkania 1/8 PP zaplanowano na 5 września na godz. 15.30. Obie drużyny z Garwolina zagrają spotkania u siebie. Prawdopodobnie jedno ze spotkań GKS zostanie rozegrane 4 września. W przypadku wygranej, rywalem Wilgi II będzie lepszy z pary Ożarowianka Ożarów - Polonia II Warszawa, a przeciwnikiem Wilgi zwycięzca rywalizacji KS Teresin - Mazur Karczew.

Aktualizacja, 30 września, godz. 16.15. Mecz Wilga-Mszczonowianka odbędzie się 4 października o godz. 16. 24 godziny później na boisko przy Sportowej wyjdą zawodnicy Wilgi II i Drukarza.

Wilga II Garwolin – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 46` Jakub Kisiel (as. Szymon Kaczyński, 87` Adrian Płatek (as. Patryk Przybysz)
W 94. minucie Świt II nie wykorzystał rzutu karnego
Wilga: Kielak, Kęsik (67` Przybysz), M. Rękawek, Tracz, Redka (55` Trzaskowski), Kaczyński, Wojtaś (75` Szwed), Płatek, Masny, Domarecki, Kisiel (62` Ahmad).