reklama

baner projekt 

reklama

Memoriał Piotra Ekierta już 2 października

Opublikowano: 26 wrzesień 2022, 13:10 Kategoria Sport
memoriałPiotr EkiertkolarstwoHoryzont
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

- Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy miłośników kolarstwa już po raz dziewiąty - zachęca do udziału GSK Horyzont. W niedzielę 2 października w Uninie pod Garwolinem odbędzie się wyścig kolarski, w ramach którego uczestnicy uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta - zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży.

Memoriał im. Piotra Ekierta organizowany jest od dziewięciu lat. W wyścigu biorą udział lokalni pasjonaci kolarstwa oraz sportowcy z całej Polski. W organizacji wyścigu członkom GKS Horyzont przyświeca idea upamiętnienia osoby i działalności Piotra Ekierta oraz wszystkich osób zasłużonych dla kolarstwa w Garwolinie.

- Memoriał przypomina o tym, że kolarstwo i turystyka rowerowa były Piotra szczególną pasją. Ta pasja jest także i naszą – zaznacza prezes Horyzontu.
Organizatorem wydarzenia jest Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont. Do udziału w tegorocznej edycji memoriału członkowie zapraszają kolarzy w każdym wieku.

reklama


 

- Impreza integruje amatorów jazdy na rowerze oraz łączy sportową rywalizację z rekreacją i wypoczynkiem. Zapraszamy w szczególności dzieciaki i ich rodziców, najwierniejszych kibiców, do wspólnej zabawy. Zachęcamy także seniorów, do aktywności fizycznej na rowerach – informują organizatorzy podkreślając, że poprzez takie eventy, chcą promować i popularyzować kolarstwo szosowe i turystykę rowerową na terenach powiatu garwolińskiego.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak, Wójta Gminy Garwolina Marcina Kołodziejczyka, Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego.

O godz. 9:00 na cmentarzu parafialnym w Garwolinie wspólnie z rodziną Piotra Ekierta i kolarzami uczestnicy memoriału zapalą znicze na jego grobie. Godzinę później z Garwolina wyruszy honorowy przejazd trasą „Ekiertówką” z udziałem grupy kolarskiej seniorek i seniorów z Klubu Seniora w Garwolinie.
Zmagania kolarskie rozpoczną się już w samo południe przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Uninie. W wyścigu będą mogli wykazać się najmłodsi kolarscy pasjonaci. W zależności od wieku będą rywalizować ze sobą na trasach o dystansie 1, 2 lub 3 km. Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich dziewczynek i chłopców biorących udział w wyścigu medale, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody.

Tuż przed startem wyścigu głównego oficjalnie otworzą go organizatorzy i patroni honorowi wydarzenia. Memoriał wystartuje o 13:00 w kategorii Rower Szosowy, a tuż za nim Rower Dowolny. Kolarze, zarówno panie jak i panowie, będą mieć do pokonania 1, 2 lub 3 okrążenia o dystansie 20, 40 lub 60 km. Trasa jednego okrążenia rozpoczyna się przy szkole w Uninie, następnie kolarki i kolarze ruszają w kierunku Reducina przez lasy unińsko-sławińskie, by po przejechaniu około 5 km skręcić na Chęciny. Po dojechaniu do skrzyżowania przy remizie uczestnicy skręcają w lewo w kierunku najpierw Zgórza, a następnie przez Przykory. Na skrzyżowaniu trasa skręca ponownie w lewo do Goździka. Po przejechaniu krótkiego odcinka kolarze skręcają na Łętów, by dotrzeć do miejsca startu w Uninie.

Poza nagrodami dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach którymi będą m.in. wyjątkowe w tym roku pamiątkowe statuetki czy wartościowe vouchery do zrealizowania w sklepie i serwisie rowerowym AWBIKE.pl, organizatorzy przewidzieli także dodatkowe premie lotne. Będzie o co powalczyć!

Biuro zawodów czynne będzie w godz. 10:00 - 11:30. Osoby, które nie zdążą zapisać się w systemie internetowym na wyścig na portalu dostartu.pl (link do zapisów https://dostartu.pl/ix-memorial-im-piotra-ekierta-v8149.pl.html ) będą miały możliwość dołączyć do memoriału w dniu wyścigu. Organizatorzy zachęcają jednak do internetowych zapisów, znacznie upraszcza to i przyspiesza procedurę odbioru numeru startowego! Nie trzeba mieć konta, by zapisać się na zawody przez internet.

W dniu wyścigu w biurze zawodów będą do odebrania pakiety startowe składające się z numeru startowego, chipa do pomiaru czasu oraz drobnych upominków. Opłatę startową w kwocie 60 zł uiszcza się w dniu wyścigu w formie gotówkowej. Zwolnione są z niej dzieci i młodzież do lat 18. Obowiązkowe jest posiadanie sprawnego roweru oraz kasku sztywnego.

- Apelujemy do kierowców samochodów o szczególną ostrożność na trasie wyścigu, a mieszkańców miejscowości przez które przebiega trasa zachęcamy do wspólnego kibicowania – informują organizatorzy.

Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Gmina Garwolin, Gmina Górzno, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Obsługa fotograficzna wydareznia: DANIELKWASNIEWSKI.pl.

Partnerami wydarzenia są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uninie, Klub Seniora w Garwolinie, Maluszkowcy Garwolin, Ochotnicze Straże Pożarne z Unina, Chęcin, Zgórza, Przykór, Goździka, Głoskowa, Policja Garwolin, zabezpieczenie medyczne Marcin Kępka, sklep i serwis rowerowy AWBIKE24.pl, firma OSKO-PLAST, sklep motoryzacyjny CARTEX, sklep i serwis rowerowy PALMAR, firma BRÜGGEN POLSKA, salon BELLISSIMA Meble Garwolin BLACK RED WHITE, sklep PEPEK SPORT GARWOLIN, firma POLARGOS, drukarcia CENTRUM DRUKU.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Twój głos – Gazeta Powiatu Garwolińskiego, egarwolin.pl, kuriergarwolinski.pl, radiopodlasie.pl, podlasie24.pl, wirtualnygarwolin.pl.

Szczegóły wydarzenia, informacje o zapisach, regulamin, zapowiedzi, relacje, zdjęcia i wyniki znajdziecie pod linkiem organizatora https://www.facebook.com/gskhoryzont/ Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1140733259856807

Piotr Ekiert – zasłużony dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowiec, organizator turystyki, społecznik i wychowawca młodzieży.
Od 1962 roku był zawodnikiem, a później grającym trenerem Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”. Na kilka lat związał się z Promnikiem Łaskarzew, a później powrócił do “GKS Wilga, gdzie był działaczem sportowym, a także trenerem drużyn młodzieżowych, seniorskich i oldboys.
Był wieloletnim członkiem Zarządu Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratownikiem, nauczycielem wychowania fizycznego, a także instruktorem w sanatorium neuropsychiatrycznym w Garwolinie, gdzie pracował z dziećmi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.
Organizował obozy sportowe m.in. piłkarskie, kolarskie, narciarskie. Był założycielem i prezesem Turystycznego Klubu Kolarskiego „Starówka” Garwolin. Organizował biegi narciarskie w słynnej „Ekiertówce” w Sławinach, nazywanej przez niektórych garwolińskimi Jakuszycami.
Odznaczony m.in. brązowym Krzyżem Zasługi od prezydenta RP za całokształt pracy, tytułem „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w 2008 roku, tytułem „Zasłużony dla Miasta Garwolina” nadanym pośmiertnie w 2018 roku. Zmarł 7 września 2014 roku w trakcie przygotowań do kolejnej imprezy kolarskiej.

mat.pras.

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama