W A-Klasie nie brakowało emocji

Opublikowano: 03 kwiecień 2012, 08:09 Kategoria Sport
hutnikpuznówka 96burza pilawawisła maciejowice

Nerwowa końcówka meczu Hutnika z Jabłonianką, siedem goli w derbach Puznówki z Wisłą Maciejowice, wysoka porażka Burzy. Tak przebiegał weekend na boiskach A-Klasy.

Bardzo cenne zwycięstwo z dotychczasowym liderem siedleckiej A-Klasy odniósł Hutnik. Zawodnicy z Trąbek do przerwy prowadzili z Jabłonianką 1:0. W polu karnym faulowany był Łukasz Zalewski. Jedenastkę pewnie wykorzystał Rafał Głąbicki. 10 minut po przerwie było już 2:0. Głąbicki podał w okolicę środka boiska do Łukasza Kowalskiego, który popędził w stronę bramki rywali, na szybkości ograł obrońcę z Jabłonnej Lackiej i pokonał bramkarza gości. Niedługo później mogło być 3:0, ale tym razem Głąbicki nie trafił z rzutu karnego.

- Od 70. minuty graliśmy w dziesięciu zawodników. Drugą żółtą kartkę zobaczył Radosław Teperek. Do tego momentu kontrolowaliśmy przebieg meczu. W końcówce zrobiła się nerwówka. Goście złapali wiatr w żagle, nam siadła trochę psychika ? relacjonuje Tomasz Barej, trener Hutnika. Kontaktowe trafienie przyjezdni zaliczyli w 80. minucie.

Hutnik Huta Czechy ? Jabłonianka Jabłonna Lacka 2:1 (1:0)
Bramki dla Hutnika: Rafał Głąbicki (rzut karny), Łukasz Kowalski
Hutnik: Kardyka, Wardak, Sabała, Teperek, Trzciński, Kowalski, Ł. Zalewski (Jesień), Wardak, Gawinek (Wilczek), Głąbicki, Ściborowski (Jasiński).

Wyniki i tabela siedleckiej A-Klasy

Bez punktu na wiosnę zostaje Burza Pilawa. Tym razem zespół Artura Trzpila został pokonany przez Fenix Siennica. Do przerwy było bez bramek. W drugiej połowie lepiej grający goście zdołali trzykrotnie pokonać Wilczka. Przyjezdni spotkanie mogli zakończyć bardziej okazałym wynikiem.

Burza Pilawa - Fenix Siennica 0:3 (0:0)
Burza: Wilczek, T. Trzeciak, P. Piętka, Saganek, Bylinka, Błachnio, Boratyński, Osiak, Trzpil (J. Konarzewski), Dobrowolski, M. Piętka (Winek).

Słaby mecz derbowy przeciwko Puznówce zagrali zawodnicy Wisły Maciejowice. Gospodarzy przed spotkaniem zdziesiątkowały choroby i wyjazdy aż siedmiu zawodników. Do przerwy drużyna z gminy Pilawa prowadziła 3:0. ? Baliśmy się, że powtórzy się sytuacja z jesieni, kiedy też wygrywaliśmy 3:0, a przegraliśmy 3:4. Po przerwie rywale dosyć szybko strzelili bramkę na 1:3, ale później odpowiedzieliśmy na 4:1 i kontrolowaliśmy przebieg gry ? mówi Robert Rokicki, trener Puznówki.

KS Puznówka 1996 - Wisła Maciejowice 5:2 (3:0)
Bramki Daniel Celiński 2, Stanisław Rosłaniec, Paweł Grzelak, Radosław Parzyszek - Kamil Opiekulski, Mateusz Pracz
Puznówka: Górski, Jedynak, Gadoś, Edyk (Kowalczyk), M. Rosłaniec, Bylinka (Nowicki), Grzelak, R. Parzyszek, S. Rosłaniec, Celiński, M. Parzyszek.