Czwarty remis 2:2

Opublikowano: 25 wrzesień 2022, 08:03 Kategoria Sport
wilga garwolinks raszyn

Nie było przełamania w meczu 9. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin wciąż bez zwycięstwa. GKS zanotował czwarty w sezonie remis.

Wczorajsze spotkanie w Raszynie rozpoczęło się od przewagi Wilgi. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje pod bramką gospodarzy. Drużyna z Raszyna dosyć niespodziewanie w 20. minucie objęła prowadzenie. Prowadzenie miejscowych padło po rzucie rożnym. Wilga szybko odpowiedziała. Z rzutu wolnego w pole karne podał Grzegorz Piesio, a akcję wykończył Sebastian Grzegorczyk. Jeszcze przed przerwą GKS powinien wyjść na prowadzenie, ale znakomitych okazji nie wykorzystali Tomasz Paszkowski i Przemysław Alot.

Druga część gry rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Karola Zawadki. Już pierwsza ofensywna akcja przyniosła miejscowym prowadzenie. Długa piłka zza obrońców zaskoczyła blok defensywny GKS. Po raz kolejny Wildze udało się szybko  odpowiedzieć. Trzy minuty później było 2:2. Stały wykonawca rzutów rożnych Piesio zdecydował się uderzyć bezpośrednio z kornera. Piłka, po rękach bramkarza z Raszyna, wpadła do siatki.

- Ostatnie 20 minut spotkania to nasza zdecydowana przewaga, ale piłka jak zaczarowana nie wpadła do siatki – relacjonuje trener Wilgi Karol Zawadka. – Walczymy, gramy dalej. Wyjazdowy punkt trzeba szanować, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zwycięstwo było bardzo blisko – dodaje.

W sobotę zespół z Garwolina uda się na kolejny mecz wyjazdowy. W stolicy rywalem GKS będzie Hutnik.

KS Raszyn – Wilga Garwolin 2:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi: 28` Sebastian Grzegorczyk (as. Grzegorz Piesio), 48` Grzegorz Piesio
Wilga: Wasążnik, Grzegorczyk, Piotrowski, Szulc, Alot (75` Trukhan), Kowalski, Piesio, Wójcik, S. Papiernik, Paszkowski, Jarek (85` Domarecki).