Ekonomik piąty w Polsce

Opublikowano: 23 wrzesień 2022, 12:05 Kategoria Sport
zs 1 garwolinekonomiklekkoatletykagarwolin

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie zajęli piąte miejsce w Finale Krajowym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Krajowe mistrzostwa młodzieży ze szkół ponadpodstawowych odbyły się 20 września w Kołobrzegu. Wystąpiły w nich szkoły, które zostały najwyżej sklasyfikowane po dwóch rzutach wojewódzkich lig LA, rozgrywanych w ubiegłym roku szkolnym.

Ostatecznie po bardzo dobrych startach drużyna chłopców Ekonomika została sklasyfikowana na piątym miejscu. Indywidualnie najwięcej punktów dla ZS nr 1 zdobył Wiktor Sikora w rzucie dyskiem oraz Marcin Brojek w skoku wzwyż. Jest to najwyższe miejsce chłopców w tych zawodach w historii szkoły. Opiekunem drużyny jest Sławomir Miernicki.

Skład drużyny ZS nr 1 Garwolin: Konrad Baran 800 m, Marcin Brojek skok wzwyż, Marcin Chojecki 100 m i 4x100 m,  Piotr Poszytek 100 m i 4x100 m, Wiktor Sikora rzut dyskiem, Adam Skoczylas pchnięcie kulą, Daniel Szczypek 800 m, Jakub Trzaskowski 200 m i 4x100 m, Jakub Walenda pchnięcie kulą, Tytus Węgrzynek 800 m.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopców zdobyła SMS LO Aleksandrów Łódzki (1181 pkt), drugie ZSM Kielce (1099 pkt), trzecie LO Puszczykowo (1075 pkt), czwarte I LO Kołobrzeg (1003), piąte ZS nr 1 Garwolin (987 pkt). Sklasyfikowano 12 szkół.