reklama

baner projekt 

reklama

Dwie Wilgi nadal w grze

Opublikowano: 22 wrzesień 2022, 13:38 Kategoria Sport
orzeł uninpromnik łaskarzewwilga II garwolinwilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Awans Wilgi II Garwolin mimo porażki na boisku. Przegrane mecze Promnika i Orła Unin. Wolny los IV-ligowej Wilgi. Kolejne tygodnie przyniosły rozstrzygnięcia w okręgowych rozgrywkach Pucharu Polski.

Na piątej rundzie rozgrywek warszawskich grę w pucharach zakończył Promnik Łaskarzew. ŁKS uległ wyżej notowanemu zespołowi z Halinowa 1:3. Jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Emil Kozikowski.

Niekorzystny wynik na boisku padł także w spotkaniu Wilgi II Garwolin. W wyjazdowym meczu z NLH Zielonka nie brakowało emocji. Młodzi piłkarze Marcina Żaka prowadzili w końcówce już 3:1 (bramki Szymon Kaczyński, Adrian Płatek 2), ale w ostatnich minutach stracili dwa gole. O losach awansu decydowały rzuty karne. W nich słabiej wypadli zawodnicy ligi okręgowej z Garwolina. NLH wygrał w serii „11” 4:1. Jednak następnego dnia MZPN poinformował o przyznaniu walkowera na korzyść GKS. Okazało się, że w barwach zespołu z Zielonki zagrał zawodnik, który powinien pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek.

reklama


W 1/16 rozgrywek rezerwy Wilgi zagrają z ligowym rywalem Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki, z którym przegrali kilka tygodni temu. Okazja do rewanżu już 28 września o godz. 16 przy Sportowej. Szczęście w losowaniu miała IV-ligowa Wilga, która przygodę z pucharami rozpoczęła od… wolnego losu.

Przez fazę ćwierćfinału nie przebrnął Orzeł Unin (LO). Drużyna z gminy Górzno uległa Podlasiu Sokołów Podlaski (V liga) 2:7. Gole na Orła strzelali Denis Dobrowolski oraz przeciwnik (bramka samobójcza).

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama