Wilga uległa liderowi

Opublikowano: 18 wrzesień 2022, 11:12 Kategoria Sport
wilga garwolinks troszyn

Nie było niespodzianki w meczu 8. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin uległa liderowi z Troszyna 1:2 i nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Wczorajsze spotkanie można było określić mianem debiutu i powrotów. W kadrze pierwszego zespołu pierwsze spotkanie, na lewej stronie obrony, rozegrał 21-letni Szymon Szulc, pozyskany w letnim okienku transferowym z Escoli Warszawa. Po 15-miesięcznej przerwie w IV lidze wystąpił Filip Gac, który został ustawiony jako defensywny pomocnik. Do składu GKS wrócił, pauzujący na czerwoną kartkę, Andrei Trukhan.

Jak trudne zadanie czeka Wilgę pokazała pierwsza połowa. Dobrze zorganizowana drużyna z północnego Mazowsza nie pozwalała gospodarzom na wiele. W 6. minucie Kacper Kowalski wybił piłkę z własnej linii bramkowej. Po kolejnych trzech minutach padł pierwszy gol dla gości. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mariusz Wierzbowski. Kwadrans później tylko szybkie wyjście Dawida Wasążnika z bramki GKS zapobiegło utracie drugiej bramki. Do przerwy jeszcze kilka razy było groźnie w polu karnym Wilgi, ale zawodnikom z Troszyna brakowało skuteczności. Po zmianie stron lider szybko podwyższył prowadzenie. Po niespełna pięciu minutach Kamil Majkowski minął kilku rywali i wbiegł w pole karne, gdzie pewnie pokonał Wasążnika.

Dopiero po godzinie gry kibice doczekali się groźnej akcji ofensywnej gospodarzy. Piłka nawet wpadła do siatki, ale sędzia uznał, że Sebastian Papiernik był na pozycji spalonej. Zawodnicy Wilgi sygnalizowali arbitrom, że podanie odbiło się jeszcze od rywala, ale decyzja o ofsajdzie została podtrzymana.

W 70. minucie Wilga zdobyła gola kontaktowego. Rzut karny wykorzystał Grzegorz Piesio. Wcześniej, bardzo dobrze w kontrze zachował się Dominik Jarek, który był faulowany w „16” przez Dawida Kałka. Najlepszą okazję do remisu Wilga miała w 83. minucie. Jarek podał do ustawionego przed polem bramkowym Papiernika, który po obrocie oddał strzał, ale nad poprzeczką. W końcówce goście mogli pokusić się o podwyższenie wyniku, jednak ponownie dobrze zachował się Wasążnik.

Wypowiedź pomeczowa trenera Karola Zawadka.

Wilgę czekają teraz dwa kolejne mecze wyjazdowe – najpierw do Raszyna, później do stolicy na mecz z Hutnikiem.

Wilga Garwolin – KS Troszyn 1:2 (0:1)
Bramki: 70` Grzegorz Piesio (rzut karny za faul na Dominiku Jarku) – 9` Mariusz Wierzbowski (as. Jakub Tyska), 49` Kamil Majkowski
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Szulc, Grzegorczyk (70` Alot), Piesio, Wójcik (63` Jarek), Gac, Kowalski, S. Papiernik, Trukhan (55` Paszkowski).