reklama

baner projekt 

reklama

Pochwałka dla młodzików Wilgi

Opublikowano: 13 wrzesień 2022, 15:54 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce, był Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Radomiu.

Przy deszczowej pogodzie zawodnicy z województwa Warmińsko- Mazurskiego i Mazowieckiego, walczyli o punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży oraz o rankingowy awans do Mistrzostw Polski  U-16, nazywanych inaczej Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.

Startujący w tej imprezie młodzicy Wilgi Garwolin, którzy debiutowali w imprezie ogólnopolskiej rangi nie zawiedli  i zdobyli dla barw klubu, miasta, powiatu i województwa, osiem cennych punktów. Uzyskali je: Wojciech Grzegrzółka, który w biegu na 1000m zajął trzecie miejsce  z wynikiem nowego rekordu życiowego 2.48.25s, Małgorzata Dębecka w rzucie dyskiem 0,75 kg – 28,17m – rek. życiowy oraz  rzucie  oszczepem – 30.76m – rek. życiowy, Julia Kusińska skok w dal – 4.48 m, rek. życiowy, Agata Świesiulska - wieloskok – 9.31m oraz Szymon Kołnierzak – bieg na 2000m – 7.15.30s, również rekord życiowy. Największe szanse na start w Mistrzostwach Polski mają -  Małgorzata Dębecka – oszczep i dysk, gdzie powołania otrzyma 20 najlepszych wyników i Wojciech Grzegrzółka – 1000m lub 2000 m. W biegach długich awans z listy rankingowej, uzyska po 32 zawodników.

reklama


Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama