Niedosyt Wilgi po meczu w Mszczonowie

Opublikowano: 10 wrzesień 2022, 16:19 Kategoria Sport
mszczonowianka mszczonówwilga garwolin

Zamiast pierwszego zwycięstwa, trzeci w sezonie remis. W 7. kolejce forBet IV ligi Wilga Garwolin, mimo że do 83. minuty prowadziła 2:0, podzieliła się punktami z Mszczonowianką Mszczonów.

Oba zespoły słabo rozpoczęły sezon i z dorobkiem dwóch punktów znajdowały się przed dzisiejszym spotkaniem w strefie spadkowej. Co ciekawe Mszczonowianka to jeden z dwóch zespołów, z którym w ubiegłym sezonie nie wygrała ani razu.

Od początku widać było, że jest to mecz „o sześć punktów”. Starania Wilgi przyniosły skutek tuż przed gwizdkiem na przerwę. Zza pola karnego, z rzutu wolnego, w okienko gospodarzy przymierzył Grzegorz Piesio.

Po zmianie stron kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mieli goście. Z kilku bardzo dobrych sytuacji udało się wykorzystać tylko jedną. W 60. minucie w kontrze wyszedł Sebastian Grzegorczyk, który podał do ustawionego na 11. metrze Tomasza Paszkowskiego i było 2:0.

Niestety korzystnego wyniku nie udało się dowieźć do końca. Zdeterminowani gospodarze, w 83. strzelili gola kontaktowego. Do piłki wybitej z pola karnego dopadł zawodnik Mszczonowianki i kapitalnym strzałem w okienko pokonał Dawida Wasążnika. W 89. minucie sędzia wskazał na „wapno”. Sebastian Papiernik próbował wybijać piłkę z pola karnego, ubiegł go rywal, co skończyło się faulem zawodnika GKS.

- Pozostał niedosyt po tym meczu. Graliśmy dobre spotkanie. Szczególnie szkoda sytuacji z drugiej połowy. Gdyby chociaż jedna z nich, przy naszym prowadzeniu, zakończyła się gole, zamknęlibyśmy ten mecz – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W następnej kolejce do Garwolina przyjedzie KS Troszyn (17 września, godz. 16).

Mszczonowianka Mszczonów – Wilga Garwolin 2:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 45` Grzegorz Piesio, 60` Tomasz Paszkowski (as. Sebastian Grzegorczyk)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Zabiegałowski, Grzegorczyk (75` Wągrodzki), Kowalski, Wójcik (60` Jarek), Khasanov, S. Papiernik, Piesio, Paszkowski (70` Alot).