Victoria lepsza od Wilgi. Druga porażka w sezonie GKS [wideo]

Opublikowano: 27 sierpień 2022, 20:45 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

Porażką 2:3 (0:1) z Victorią Sulejówek zakończyło się spotkanie 4. kolejki forbet IV ligi mazowieckiej. Po drugim z rzędu meczu bez punktów Wilga Garwolin znalazła się w strefie spadkowej.

Dzisiejsze spotkanie miało być okazją do zmazania plamy po druzgocącej porażce przed tygodniem w Przysusze (1:5) oraz przygotować kibiców do jutrzejszego jubileuszu 100-lecia klubu. Z kadry na mecz z Victorią wypadł Damian Papiernik, który jest w trakcie diagnozowania urazu kolana. Jego miejsce w obronie zajął Dominik Zabiegałowski.

Od początku spotkania przewagę w posiadaniu piłki zyskali goście. Ataki długo nie przynosiły goli. W 11. minucie zawodnik z Sulejówka przestrzelił z bliskiej odległości. Niedługo później zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego próbował Grzegorz Piesio, ale Borys Kwiatkowski był na posterunku. W 33. minucie szybką kontrę Victorii wykończył Julian Świątek, który pomknął lewą stroną, przełożył piłkę na prawą nogę i mierzonym strzałem pokonał Dawida Wasążnika. Tuż przed przerwą GKS mógł wyrównać, ale płaskie uderzenie Przemysława Alota obronił Kwiatkowski.

Po zmianie stron już pierwsza akcja przejezdnych dała podwyższenie wyniku. Z prawej strony skrzydłowy przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę do niepilnowanego Jana Dźwigały. Niespełna 10 minut później padł gol kontaktowy. W polu karnym faulowany był Grzegorz Piesio, a „11” pewnie wykorzystał Sebastian Papiernik. Po kolejnych 10 minutach ponownie na dwubramkowe prowadzenie wyszli goście. Była to niemal kopia poprzedniego trafienia. Ponownie Dźwigale pozostało jedynie dołożyć nogę do podania wzdłuż linii bramkowej.

Wilga odpowiedziała szybciej niż po stracie drugiego gola. 120 sekund po bramce na 1:3 kontaktowe trafienie zapisał, wprowadzony w 58. minucie, Andrei Trukhan. Białorusin przytomnie zachował się przy dobitce strzału kolegi z zespołu. Było to pierwsze trafienie nowego zawodnika w barwach GKS. Trukhan brał udział w kluczowej dla losów meczu akcji. W doliczonym czasie gry napastnik został powalony na ziemię przez obrońcę, ale tym razem sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

- Zabrakło zdecydowania i zbierania „drugich piłek” w naszym wykonaniu. Mieliśmy dużo niewymuszonych strat, co przy takiej drużynie kończyło się źle. Dziękuję chłopakom, że walczyli do końca. Teraz przygotowujemy się do środkowego spotkania, w którym będziemy walczyć o pierwsze trzy punkty – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W środę Wilga zagra na wyjeździe ze Świtem Staroźreby, 3 września do Garwolina przyjedzie MKS Piaseczno.

Wilga Garwolin – Victoria Sulejówek 2:3 (0:1)
Bramki: 55` Sebastian Papiernik (rzut karny za faul na Grzegorzu Piesio), 68` Andrei Trukhan – 34` Julian Świątek, 47`, 66` Jan Dźwigała
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Zabiegałowski (69` H. Grober), Grzegorczyk, Piesio, Wągrodzki (46` Wójcik), Kowalski, Alot (58` Jarek), S. Papiernik, Paszkowski (58` Trukhan).