Maria Brzeźnicka mistrzynią Europy [wideo]

Opublikowano: 14 sierpień 2022, 13:01 Kategoria Sport
badmitnonmks garwolinmaria brzeźnicka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kapitalnie dla Marii Brzeźnickiej zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w badmintonie. Zawodniczka MKS Garwolin została mistrzynią kontynentu w grze podwójnej kategorii 60+.

Europejski czempionat był rozgrywany w słoweńskiej Lublanie od 7 sierpnia do wczoraj. Na starcie prestiżowej imprezy stanęło czterech badmintonistów MKS Garwolin, reprezentujących biało-czerwonych. Leopold Tukendorf, Jerzy Rybicki i Krzysztof Walenda z grą singlową swoich kategorii pożegnali się we wcześniejszej fazie rozgrywek.

Najlepiej w Słowenii poradziła sobie Maria Brzeźnicka. Nauczycielka wychowania fizycznego garwolińskiej Piątki awansowała w singlu do najlepszej ósemki zawodów. Kapitalnie dla zawodniczki z Garwolina zakończył się start w deblu kategorii 60+. Razem z Ewą Golańską sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy. W finale Polki pokonały angielki Christine Crossley/Linda Wood 2:1 (-18, 21, 7).

Medale dla Polski zdobyli ponadto Paweł Gasz oraz Dorota Grzejdak.