Wilga z drugim remisem [wideo]

Opublikowano: 13 sierpień 2022, 20:36 Kategoria Sport
wilga garwolinząbkovia ząbki

Po ciekawym spotkaniu Wilga Garwolin zanotowała kolejny remis 2:2. Tym razem GKS podzielił się punktami z Ząbkovią Ząbki. Goście kończyli mecz w „10”.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy nie dali gościom wyjść z własnej połowy. Później do głosu doszli goście. W odstępie 15 minut zawodnicy z Ząbek oddali cztery niecelne strzały. Najbliżej szczęścia był Mateusz Augustyniak, który przestrzelił z bliskiej odległości.

W 31. minucie strata Szymona Rudzkiego powinna zakończyć się golem dla przyjezdnych. W ostatniej chwili sytuację uratował wracający we własne pole karne Grzegorz Piesio. W odpowiedzi GKS mógł objąć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piesia trafiło na głowę Kamila Piotrowskiego, a bliski wykorzystania niepewnej interwencji bramkarza gości był Damian Papiernik.

Gdy wydawało się, że do przerwy kibice nie zobaczą goli, nadeszła 39. minuta. Stanislav Nechyporenko zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów, który „za kołnierz” wpadł Dawidowi Wasążnikowi. Wildze udało się odrobić straty jeszcze przed zmianą stron. W 44. minucie czwarty rzut rożny bił Piesio, a na futbolówkę w tempo nabiegał Damian Papiernik.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy nad Garwolinem rozpętała się burza. Niemrawy początek przełamała Ząbkovia. W 63. minucie goście rozmontowali obronę GKS. Z prawego skrzydła zagrał Augustyniak, a szybszy od obrońcy był Jakub Lis. Pięć minut później za brutalny faul na Paszkowskim czerwoną kartkę zobaczył Sebastian Olczak. Grę w przewadze podopieczni Karola Zawadki wykorzystali kwadrans później. Na rajd lewą stroną zdecydował się Damian Papiernik. Jego strzał trafił w słupek, ale czujny przy dobitce był Przemysław Alot.

- Wiemy, że co tydzień czeka nas „orka”, trzeba te punkty wywalczyć. Cieszymy się, że mamy ten punkt, bo Ząbkovia pokazała, że jest kandydatem do awansu. To bardzo poukładany. Dziękuję chłopakom, bo ten punkt wywalczony był dzisiaj bardzo ciężko – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Oskarem Przysucha.

Zapis relacji na żywo z meczu do obejrzenia poniżej

Wilga Garwolin – Ząbkovia Ząbki 2:2 (1:1)
Bramki: 44` Damian Papiernik (as. Grzegorz Piesio), 80` Przemysław Alot– 39` Stanislav Nechyporenko, 63` Jakub Lis (as. Mateusz Augustyniak).
Czerwona kartka dla Ząbkovii: 68` Sebastian Olczak (za faul)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, D. Papiernik, Grzegorczyk, Piesio, Kowalski (80` Zabiegałowski), Wójcik (59. Wągrodzki), S. Papiernik, Paszkowski (86` Piętka), Jarek (46` Alot).