Punkt na rozpoczęcie sezonu

Opublikowano: 07 sierpień 2022, 19:48 Kategoria Sport
wilga garwolinmks przasnysz

Wyjazdowym remisem 2:2 z MKS Przasnysz zakończył się pierwszy mecz w sezonie Wilgi Garwolin. GKS po 50 minutach spotkania prowadził 2:0.

Na inauguracyjny mecz w nowej IV lidze Wilga udała się do Przasnysza. Gospodarze z północnego Mazowsza zyskali optyczną przewagę w pierwszych minutach gry. Później do głosu doszli goście, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce MKS. W 36. minucie Damian Papiernik wypatrzył w polu karnym Tomasza Paszkowskiego i było 1:0. Z takim rezultatem zawodnicy udali się do szatni.

Znakomicie dla przyjezdnych rozpoczęła się druga odsłona meczu. W 50. minucie dwójkowa akcja Paszkowski-Piesio zakończyła się precyzyjnym strzałem byłego zawodnika Ekstraklasy z 20 metrów. Dwubramkowa strata zmusiła miejscowych do odważniejszych ataków. Dwa z nich, w odstępie 10 minut, zakończyły się trafieniami dla zespołu z Przasnysza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

W dzisiejszym spotkaniu debiut w oficjalnym meczu zaliczyło trzech zawodników pozyskanych w letnim okienku transferowym – Mateusz Grober, Kamil Wójcik i Khurshid Khasanov.

- To był trudny mecz i takiego spotkania się spodziewaliśmy. Ważne, że zdobywamy punkt i rozpoczynamy przygotowania do gry z Ząbkovią – skomentował trener GKS Karol Zawadka. Mecz z drużyną z Ząbek w sobotę godz. 17 przy Sportowej.

MKS Przasnysz – Wilga Garwolin 2:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 36` Tomasz Paszkowski (as. Damian Papiernik), 50` Grzegorz Piesio (as. Tomasz Paszkowski)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski (80` M. Grober), D. Papiernik, Grzegorczyk, Kowalski, Piesio, Zalewski (80` Khasanov), S. Papiernik, Jarek (65` Wójcik), Paszkowski (65` Alot).