reklama
reklama
reklama

Jagoda Jonak ponownie w Finale MP w pływaniu

Opublikowano: 19 lipiec 2022, 14:55 Kategoria Sport
pływanieUKS Delfin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem rozgrywanych w dniach 14-17 lipca Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat, w których udział wzięło 360 zawodników z 110 klubów z całej Polski. Wśród nich czwórka była reprezentantów UKS Delfin Garwolin.

Klub z Garwolina reprezentowali: Jagoda Jonak, Julia Karczmarczyk, Tomasz Grzegrzółka oraz Piotr Więckowski, którzy na co dzień trenują pod okiem trenera Wojciecha Mianowskiego.

Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentowała się Jagoda, która drugi raz z rzędu na Mistrzostwach Polski awansowała do Finału B. Tym razem w rywalizacji 200 m stylem klasycznym i, podobnie jak w grudniu, 200 m stylem motylkowym.

reklama


 

- Tymi zawodami zakończyliśmy sezon, który uważam za nie dość, że udany, to nawet przełomowy w historii naszego klubu bo to w tym sezonie pierwszy raz w historii nasz zawodnik awansował do Finałów Mistrzostw Polski, a zrobiła to Jagoda czterokrotnie - 2 razy grudniu w Lublinie na 40 0m zmiennym i 200 m motylem, i teraz w Ostrowcu. To pokazuje, że droga, którą obraliśmy jest odpowiednia, ale stawia też nowe cele na przyszły sezon, który wznawiamy 16 sierpnia wyjazdem na tygodniowy obóz do Ustronia Morskiego – komentuje Wojciech Mianowski z UKS Delfin Garwolin.

Swój udział w finale klasykiem zakończyła na 9. miejscu, a w stylu motylkowym - na 10. Oprócz awansów Jagody do Finałów B, na szczególną uwagę zasługują wyniki uzyskane przez Julię, która z Ostrowca przywiozła dwa rekordy seniorskie powiatu garwolińskiego w rywalizacji stylem grzbietowym na 100 m (1:13:65) i 200 m (2:35:61) oraz Piotrka, który przepływając 400 m w czasie 4:54:66 stylem dowolnym też ustanowił rekord powiatu w kategorii seniorów.

Na wyróżnienie zasługują jeszcze wyniki Tomka na 100 m stylem dowolnym (1:00:13) i 200 m zmiennym (2:42:10) oraz Piotrka na 200 m dowolnym (2:17:93), którzy ustanowili dodatkowo rekordy powiatu w swojej kategorii wiekowej.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama

TOP

reklama