reklama

baner projekt 

reklama

Flash Senior Mistrzem Polski

Opublikowano: 27 marzec 2012, 09:01 Kategoria Sport
taniecflashno name
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zespół Flash Senior wywalczył tytuł Mistrzów Polski Cheerleaders podczas czempionatu w Jezierzycach k/Słupska. Sukces dał podopiecznym Zofii Kisiel przepustkę do Mistrzostw Europy. A już w kwietniu garwolińska reprezentacja wylatuje na Mistrzostwa Świata do Orlando.

W tym roku Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy ?No Name? po raz 9. uczestniczył w Mistrzostwach Polski. Na 15. krajowy czempionat tancerze z Garwolina wyjeżdżali wyjątkowo liczną grupą.

 

reklama


Z Pomorza nasi tancerze wrócili z tytułem Mistrzów Polski wywalczonym przez zespół Flash Senior. ? Konkurencję zostawiliśmy daleko w tyle. Gdyby nie szpilki, które wypadły tancerkom z włosów (sędziowie znaleźli je po występie naszych tancerzy - nie wszystkie były nasze), wyprzedziliby zespół z Płocka o 31 punktów, a zespół z Tarnowa, który w roku 2011 brał udział w MŚ w Honkongu, o 54 punkty ? podkreśla Zofia Kisiel, trenerka zespołów z Garwolina. Flash Senior zwycięstwem wywalczył awans do tegorocznych Mistrzostwa Europy. A już w kwietniu ?seniorzy? wybierają się na Mistrzostwa Świata do amerykańskiego Orlando.

Podsumowując nasz udział w Mistrzostwach Polski, jesteśmy wszyscy zadowoleni, mimo, że nie wszystkie zespoły znalazły się na podium [Zofia Kisiel]

W MP w Jezierzycach z dobrej strony zaprezentowały się pozostałe zespoły z Garwolina. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zespół Pink Fires, który po raz pierwszy brał udział w MP i miał największą konkurencję. Aż 12 zespołów rywalizowało w ich kategorii. Najmłodsi adepci cheerleaderingu dostali się do finałowej szóstki, gdzie ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie sześciu punktów. Rock and rolla na całego świetnie zaprezentował zespół Dream Team. Sędziowie nie do końca docenili te występy i przyznali zespołowi czwarte miejsce.

W krajowych zmaganiach po raz pierwszy startowały duety. Nasze tancerki w tej kategorii potwierdziły przynależności do polskiej czołówki. Natalia Grzeszczak i Weronika Krawczyk były czwarte w kategorii junior. W kategorii junior młodszy Aleksandra Chłopek i Natalia Bieniawska zajęły szóste miejsce, a Wiktoria Krawczyk i Aleksandra Ziółek były ósme.

- Wielkie podziękowania należą się rodzicom, których zaangażowanie i pomoc są nieocenione. To dzięki nim tancerki wyglądały imponująco. Miały ciekawe fryzury, makijaże, ozdoby we włosach. Szczególne podziękowania kierujemy do władz miasta Garwolin za pomoc finansowa w realizacji naszych przedsięwzięć ? ocenia Zofia Kisiel. - Podsumowując nasz udział w Mistrzostwach Polski, jesteśmy wszyscy zadowoleni, mimo, że nie wszystkie zespoły znalazły się na podium. Wiemy, że to niepowodzenie dla niektórych stanie się wyzwaniem do doskonalenia swoich umiejętności ? dodaje.

opr. łk

foto No Name

{gallery}2012/marzec/cheer:0:0{/gallery}


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz