Jagoda Jonak z brązowym medalem na Mistrzostwach Mazowsza

Opublikowano: 27 czerwiec 2022, 09:20 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

W dniach 24-25 czerwca w Wodnym Parku Warszawianka odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko–Mazowieckiego, w których udział wzięło 205 zawodników z 41 klubów, w tym 11 – osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin.

W rywalizacji na 200m stylem klasycznym Jagoda Jonak wywalczyła brązowy medal. Oprócz medalu Jagoda trzykrotnie zajmowała IV miejsce w rywalizacji na 50 i 100m klasykiem oraz 200m stylem zmiennym. Miejsce tuż za podium zajęła również Alicja Więckowska zajmując IV miejsce w rywalizacji na 800m stylem dowolnym oraz V na 400m dowolnym. V miejsce wywalczyła jeszcze Karczmarczyk Julia za wyścig stylem grzbietowym na dystansie 100m. Dziewczęta za zajęte miejsca otrzymały dyplomy.

- Tymi zawodami kolejna grupa zawodników zakończyła sezon, w treningu pozostaje jeszcze czwórka zawodników, którzy szykują się na Mistrzostwa Polski 16-latków, które odbędą się w tym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 14-17 lipca – komentuje trener Wojciech Mianowski.