Wilga II z awansem do okręgówki!

Opublikowano: 21 czerwiec 2022, 08:18 Kategoria Sport
wilga II garwolingarwolin

Drugi rok z rzędu rezerwy IV-ligowej Wilgi Garwolin zanotowały awans. Podopieczni Marcina Żaka wygrali rywalizację w II grupie warszawskiej A-Klasy.

Promocja do wyższej ligi nie przyszła jednak łatwo. W ostatnim spotkaniu, rozgrywanym w niedzielę, Wilga II mierzyła się z rezerwami Drukarza Warszawa. Już po 20 minutach goście prowadzili 2:0. Po niemrawym początku gospodarzy, Wilga złapała swój rytm. Dawid Domarecki zdobył gola kontaktowego. W 38. minucie Kacper Kowalczyk wyrównał, by w ostatnich minutach przed przerwą wykorzystać rzut karny.

Po zmianie stron Drukarz nie odpuszczał i w 60. minucie doprowadził do wyrównania. W ostatniej pół godzinie gry do bramki trafiali tylko miejscowi. Drugą jedenastkę wykorzystał Kowalczyk. Na 5:3 podwyższył Szymon Rękawek, a rezultat ustalił, w doliczonym czasie gry, Adrian Płatek.

20. zwycięstwo, do spółki z dwoma remisami i sześcioma porażkami, dało Wildze II na koniec sezonu 62 punkty. Tyle samo co Victoria II Sulejówek, ale garwolińskie rezerwy mogły pochwalić się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. Podopieczni Marcina Żaka wygrali rywalizację w II grupie warszawskiej A-Klasy i awansowali do ligi okręgowej. - Ciężko się gra, mając dużo kontuzji w zespole i grając młodzieżowcami. Przez całą rundę chłopcy pokazali jednak, że mają charakter i że się rozwijają – podsumowuje trener Marcin Żak.

W drugim zespole grali przede wszystkim młodzieżowcy. W kilku meczach formę odbudowywał Filip Gac. Występy w A-Klasie zaliczyli także m.in. Przemysław Alot czy Paweł Pyra z pierwszego zespołu. - Nikt nie myślał, że chłopcy zrobią taki progres. Dla większości to był pierwszy sezon w grze seniorskiej. Chłopcy widzą, że mogą teraz walczyć o miejsce w pierwszym zespole – zaznacza szkoleniowiec.

Niewykluczone, że w nowym sezonie Wilga II zagra w siedleckiej lidze okręgowej, w której występują m.in. Sęp Żelechów, Wilga Miastków Kościelny, Zryw Sobolew, Hutnik Huta Czechy czy Orzeł Unin, który zagra w barażu o V ligę. - Na pewno okręgówki warszawskiej nie można porównywać do siedleckiej, bo te ligi dzieli przepaść. Byłem trenerem w obu tych ligach. Okręgówka siedlecka jest zbliżona poziomem do warszawskiej A-Klasy. Dla mnie osobiście nie ma to różnicy, gdzie będziemy grali. Celem jest rozwój chłopców – uważa Marcin Żak.