reklama
reklama
reklama

PKO Festiwal Piłki Nożnej w Krzywdzie

Opublikowano: 20 czerwiec 2022, 10:30 Kategoria Sport
krzywdałaskarzewpkopiłka nożna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

10 drużyn wzięło udział w PKO Festiwalu Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2015, który odbył się w sobotę na boisku w Krzywdzie (gm. Łaskarzew).

Na stadion do gminy Łaskarzew zawitało 10 wspaniałych: Snajper Sośninka I, Snajper Sośninka II, Sokół Kołbiel, Grom Trojanów, Zryw Sobolew, Amur Wilga, Promnik Gończyce, Progres Garwolin, Victoria Parczew i KS Sobienie Jeziory. Drużyny najpierw zagrały w pięciozespołowych grupach, a później w Lidze Mistrzów i Ekstraklasie.

Rozgrywki prowadzone były bez klasyfikacji. Wszyscy bowiem byli zwycięzcami. Każda drużyna otrzymała okazały puchar i piłki, a każdy zawodnik złoty medal. Dodatkowo z każdej drużyny został wyróżniony jeden zawodnik. Graliśmy na dwóch boiskach, dzięki czemu wszystko przebiegało płynnie i nie trzeba było długo czekać na mecz. Każda drużyna zagrała 8 spotkań, co dało ok. 100 minut gry na zespół. Na boisku było piękno piłki nożnej, na boisku były emocje, na boisku była radość. Było to czego potrzeba młodym adeptom futbolu. Młodzi udowodnili swoją piłkarską wartość, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy. Wspólnie osiągnęli wielki sportowy sukces. Poza piłkarskimi emocjami wszyscy zawodnicy, trenerzy oraz kibice mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej oraz z dmuchanej zjeżdżalni. Zawody Sędziowali Cezary Józwicki i Mateusz Pawelec.

reklama


Liga MISTRZÓW*:

KS Sobienie Jeziory

Progres Garwolin

Promnik Gończyce

Snajper Sośninka I

Zryw Sobolew

EKSTRAKLASA*:

Amur Wilga

Grom Trojanów

Snajper Sośninka II

Sokół Kołbiel

Victoria Parczew

*kolejność przypadkowa

WYRÓŻNIENIA:

Snajper I – Staś Wróbel

Snajper II – Szymon Pluta

Progres – Gustaw Leng

Sokół - Dawid Matysiak

KS Sobienie – Filip Jałocha

Amur – Kazio Kruszewski

Grom – Franek Proczek

Promnik – Albert Kosyra

Zryw – Oskar Marcińczak

Victoria – Jaś Chilimoniuk

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Turniej odbył się w ramach programu „100 turniejów na 100-lecie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej”. Zawody zostały dofinansowane przez Fundację PKO Banku Polskiego oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Organizatorzy dziękują Posłowi Grzegorzowi Woźniakowi za pomoc w organizacji turnieju i przede wszystkim za całodniową obecność i wspieranie najmłodszych. Dziękują także Gminie Łaskarzew oraz dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Krzywdzie za możliwość rozegrania tych zawodów na obiekcie.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama

TOP

reklama