Porażka na zakończenie historycznego sezonu [wideo]

Opublikowano: 16 czerwiec 2022, 11:54 Kategoria Sport
wilga garwolinoskar przysucha

Mimo porażki w ostatnim meczu z Oskarem Przysucha 1:2 (0:1), piłkarze Wilgi Garwolin mogą zadowoleni z zakończonego sezonu forBet IV ligi. GKS zanotował najlepszych wynik w XXI-wiecznych występach.

Ligowe ostatki przełożone na środę przyciągnęły na trybuny przy Sportowej sporą rzeszę kibiców. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, na płycie boiska doszło do miłej uroczystości. Prezes GKS Waldemar Mrugała oraz wiceprezes Łukasz Grązka wręczyli podziękowanie trenerowi Karoli Zawadce, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia nieprzerwanego grania oraz pracy w klubie.

Pierwsi w spotkaniu cios mogli zadać goście. W 5. minucie Oskar Miturski powinien trafić do siatki, ale strzał głową z bliskiej odległości minął słupek. W kolejnych minutach Wilga zdominowała rywala. Wicelider z Przysuchy miał problem ze skonturowaniem składnej akcji. Wysoki pressing przynosił efekty w postaci sytuacji podbramkowych. W 17. minucie Grzegorz Piesio wypuścił w pole karne Piotra Grobera, który po minięciu bramkarza podał wzdłuż linii bramkowej. Za akcją podążył Tomasz Paszkowski, który wepchnął futbolówkę do siatki. „Pasza” zaledwie pięć minut później mógł ustrzelić dublet, ale w znakomitej sytuacji trafił nieczysto w piłkę. W końcówce pierwszej połowy groźnie z ostrego kąta uderzał Grober, ale tylko w boczną siatkę.

Po zmianie stron już pierwsza akcja gości mogła zakończyć się wyrównaniem, ale kapitalną interwencją popisał się Dawid Wasążnik. Oskar zyskał po zmianie stron przewagę, która udokumentował w 65. minucie. Przemysław Wicik urwał się lewą stroną i huknął w trudnej sytuacji prosto pod poprzeczkę. Po niespełna 10 minutach przyjezdni wyszli na prowadzenie. Damian Papiernik faulował w „16” Przemysława Nogaja, a rzut karny wykorzystał Przemysław Śliwiński. Wyrównanie ze strony Wilgi mogło przyjść bardzo szybko. Sebastian Grzegorczyk przedarł się w polu karnym, ale jego strzał po ziemi obronił Paweł Wieczorek.

Porażka Wilgi nie zmieniła miejsca, które GKS zajmie na koniec sezonu. Niezależnie od wyników pozostałych spotkań 34. kolejki, drużyna z Garwolina zajmie czwarte miejsce. W przyszłym sezonie GKS zagra w nowej IV lidze, złożonej z najlepszych zespołów aktualnych dwóch grup IV ligi na Mazowszu.

Wypowiedź trenera Karola Zawadki po meczu

Wilga Garwolin – Oskar Przysucha 1:2 (1:0)
Bramki: 17` Tomasz Paszkowski (as. Piotr Grober) – 65` Przemysław Wicik, 73` Przemysław Śliwiński (rzut karny za faul na Przemysławie Nogaju)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Zabiegałowski (71` Jarek), D. Papiernik, S. Papiernik (84` Winek), Wągrodzki (57` Piętka), Piesio, Alot (47` Grzegorczyk), Grober (81` Wojtaś), Paszkowski (71` Jarzyna).