Eksperymenty w składzie i wygrana w Skórcu

Opublikowano: 19 maj 2022, 12:20 Kategoria Sport
wilga garwolinnaprzód skórzec

Planowane zwycięstwo w Skórcu odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał rywala 3:2 (1:0). W kadrze goście doszło do kilku zmian.

Trener Karol Zawadka wykorzystał wyjazdowy mecz z niżej notowanym rywalem do małych eksperymentów w składzie. Od pierwszej minuty wystąpili Piętka i Jarzyna. Pierwsza połowa przyniosła jedną bramkę. W 20. minucie Grzegorz Piesio przymierzył z 20. metra z rzutu wolnego.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli drugą część gry. Nie minęło pięć minuty gry, a było 1:1. Nierozstrzygnięty wynik utrzymał się jedynie 10 minut. Kontra Wilgi zakończyła się golem Sebastiana Papiernika, którego obsłużył Tomasz Paszkowski. Po godzinie gry było już 3:1. Etatowy wykonawca rzutów rożnych – Piesio – zagrał na głowę „Paszy”. Na pięć minut przed końcem gospodarze, dosyć nieoczekiwanie, trafili na 2:3.

Na ostatnie 10 minut do bramki Wilgi wszedł IV-ligowy debiutant Ostap Shpakivskyy, który w przerwie zimowej zasilił GKS, a do tej pory występował jedynie w A-Klasowych rezerwach.

- Mieliśmy plany na ten mecz. Doszło do paru rotacji w składzie. Dobrze, że udało się ten mecz wygrać – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W sobotę godz. 17 Wilga podejmie przy Sportowej lidera – MKS Piaseczno.

Naprzód Skórzec – Wilga Garwolin 1:3 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 20` Grzegorz Piesio, 55` Sebastian Papiernik (as. Tomasz Paszkowski), 60` Tomasz Paszkowski (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Wasążnik (80` Shpakivskyy), Rudzki, Piotrowski, Wągrodzki (60` D. Papiernik), Grzegorczyk (46` Grober), Piętka (46` Zalewski), Kowalski, Piesio (75` Domarecki), S. Papiernik,  Paszkowski (80` Wojtaś), Jarzyna (65` Pyra).