reklama
reklama
reklama

Łukasz Bierancki i Agnieszka Flont – najlepsi z naszych w Duathlonie Garwolińskim

Opublikowano: 09 maj 2022, 10:31 Kategoria Sport
duathloncsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

VII Duathlon Garwoliński to były zawody na naprawdę wysokim poziomie. Do Garwolina zjechali zawodnicy z różnych zakątków Mazowsza i Lubelszczyzny. Zwycięzcą został Piotr Olesiewicz. Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego był Łukasz Biernacki, a najlepszą zawodniczką – Agnieszka Flont. Oboje zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

VII Duathlon Garwoliński odbył się 30 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach obok zbiornika retencyjnego w Garwolinie. Wokół zbiornika była wytyczona trasa biegowa. 20-kilometrowa trasa rowerowa biegła okolicznymi drogami publicznymi.

- Nowe miejsce to było niejako nowe otwarcie. Duathlon powrócił do kalendarza imprez sportowych w Garwolinie po dwuletniej przerwie. Cieszymy się zarówno z frekwencji, z wysokiego poziomu zawodów, a przede wszystkim z tego, że nowe miejsce spodobało się zawodników. Gratulujemy wszystkim – nie tylko zwycięzcom – i zapraszamy za rok – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, głównego organizatora wydarzenia.

reklama


 

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych oraz kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego. Poziom zawodów był naprawdę wysoki i nawet ci, którzy wbiegali na metę jako jedni z ostatnich mogli poszczycić się dobrymi wynikami.

Zwycięzcą VII Duathlonu Garwolińskiego został Piotr Olesiewicz z Józefosławia, który na pokonania całej, blisko 28-kilometrowej trasy, potrzebował niespełna godziny – dokładnie 59 minut i 36 sekund. Drugi na mecie stawił się Michał Dąbrowski z Warszawy (czas 59:50), a trzeci był - najlepszy wśród mieszkańców naszego powiatu – Łukasz Biernacki z Garwolina (1:00:01).

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Jonio z miejscowości Szeligi (1:09:23). Druga była Dominika Nowacka z Warszawy (1:12:25), a trzecia – Agnieszka Flont z Garwolina (1:15:06), która jednocześnie została zwyciężczynią klasyfikacji powiatowej kobiet. Drugą zawodniczką z powiatu była Małgorzata Jaroń (1:38:55).
Drugie miejsce wśród zawodników z powiatu garwolińskiego wywalczył Piotr Strzeżysz (1:09:17), a trzeci był Olaf Woder (1:09:57).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a laureaci poszczególnych klasyfikacji, w tym także wiekowych, odebrali z rąk burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak puchary i statuetki. Pełna lista wyników jest dostępna na www.csik.garwolin.pl

Współorganizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”.

mat.pras.

fot. CSiK

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama

TOP

reklama