Bez zwycięstwa na początek wiosny

Opublikowano: 19 marzec 2012, 15:14 Kategoria Sport
wilga garwolinpromnik łaskarzew

- Dobrego meczu nie zagraliśmy ? przyznał Jacek Paśnik, po przegranej inauguracji rundy wiosennej. Wilga Garwolin uległa w meczu na szczycie warszawskiej okręgówki Józefovii Józefów 0:2 (0:1). Remis, w dramatycznych okolicznościach, zanotował Promnik Łaskarzew.

Mecz w Józefovie od początku nie układał się po myśli gości z Garwolina. Pierwszą bramkę GKS stracił po stałym fragmencie gry. Wrzutkę z lewej strony wykorzystał wbiegający z głębi pola zawodnik lidera ligi. - Trochę lepiej nasza gra wyglądał po przerwie, kiedy zmieniłem dwóch środkowych pomocników. Na boisko wszedł Bartek Sitarek, a Jacka Kajtowskiego przesunąłem do środka pola ? mówi Jacek Paśnik, trener GKS.

Gra Wilgi nie zmieniła się na tyle, aby strzelić wyrównującą bramkę. Szansę na trafienie miał Piotr Piorun. Dobrze grająca Józefovia zwycięstwo przypieczętowała strzeleniem drugiej bramki. Krosowego podania nie przeciął Jakub Wachnicki. Gracz gospodarzy wpadł w pole karne i silnym strzałem w długi róg pokonał Łukasza Mariaka.

- Dobrego meczu nie zagraliśmy. Oby była to jedyna porażka w rundzie. Do każdego meczu musimy podchodzić bardzo skoncentrowani i walczyć o trzy punkty ? podkreśla szkoleniowiec Wilgi.

Józefovia Józefów - Wilga Garwolin 2:0 (1:0)
GKS: Mariak, Karol Zawadka, Grązka (Zalewski), Korgul, Trojanek, Baranowski, Puciłowski (Endzelm), Bogusz (Sitarek), Wachnicki, Piorun, Kajtowski.

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice Promnika Łaskarzew. ŁKS do przerwy prowadził na własnym boisku z Drukarzem Warszawa 3:0. Rywale w pierwszych 45 minutach nie oddali żadnego strzału na bramkę Bieńki.

Dramatyczny przebieg miała druga część gry. Najpierw kontuzji doznał bramkarz Promnika. Później Drukarz strzelił dwa gole. Po pięciu minutach pobytu na boisku dwie żółte kartki otrzymał Przemysław Poświata. Osłabieni łaskarzewianie skupili się na obronie. Wykorzystali jednak okazję do strzelenia bramki na 4:2. Hat-tricka skompletował Cezary Jóźwicki. Piotr Brzostowski tak cieszył się z bramki kolegi, że zdjął koszulkę. Zapomniał jednak, że wcześniej miał na koncie żółty kartonik. Kilka minut później Drukarz grając z przewagą dwóch zawodników strzela dwie bramki, doprowadzając do remisu. W 95. minucie drugą żółtą kartę ogląda Cezary Jóźwicki. Promnik mecz kończył w ośmiu.

Promnik Łaskarzew ? Drukarz Warszawa 4:4 (3:0)
Bramki dla Promnika: Cezary Jóźwicki 3, Kamil Kurach
Promnik: Bieńko (Kowalczyk), Mikulski, Winek, Jankowski, Michalczyk, Cichecki (Poświata), Paśnicki, P. Brzostowski, Kurach (M. Brzostowski), C. Jóźwicki, Paziewski (M. Jóźwicki).