Hala tenisowa oficjalnie otwarta

Opublikowano: 19 marzec 2012, 08:08 Kategoria Sport
tenisBaduchowskiotwarcie

Co prawda zawodnicy trenują już od dłuższego czasu, ale oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się dopiero wczoraj. - To jest hala tenisowa, nie mylić z balonem – przekonywał Wojciech Baduchowski, trener tenisa i właściciel nowego obiektu. Na korcie rozegrano już nawet pierwszy turniej.

- Nakrycie hali jest oparte na stelażach metalowych. Konstrukcja jest zrobiona na stałe, ale kiedy rozpocznie się cieplejszy sezon, część „ścian” będzie można podnieść. Z krytą halą są połączone także kontenery, w których znajdują się szatnie i toalety, a całość jest ogrzewana z pieca, który stoi na zewnątrz – tłumaczył gościom Wojciech Baduchowski.

W uroczystym otwarciu krytego kortu wzięli udział przedstawiciele władz – starosta Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący garwolińskiej rady Marek Janiec, sekretarz miasta Cezary Tudek, radni, dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol oraz rodzina, przyjaciele i przede wszystkich zawodnicy, którzy na co dzień trenują pod okiem Wojtka Baduchowskiego.

Cieszę się, że rośnie w siłę liczba osób, które czerpią radość z gry tenisa [Wojciech Baduchowski]

- Każdy ma swoje marzenia i plany. Pan pragnął, żeby taki obiekt powstał i jak widać niektóre marzenia się spełniają. Dopiął Pan swego. Na pewno w Garwolinie wyrośnie wiele młodych talentów – mówił burmistrz Tadeusz Mikulski. - Gratuluję pomysłu. To nie tylko pierwsza hala w Garwolinie, ale także w powiecie garwolińskim. To także początek takie partnerstwa prywatno-publicznego. Jestem pod ogromnym wrażeniem takich ludzi jak Pan. Dzięki takim osobom powiat jest widoczny na zewnątrz – podkreślał starosta Marek Chciałowski. - Gratulacje dla Wojtka. Ma wielu wspaniałych zawodników, wiele sukcesów, ale życzymy mu jeszcze mistrzostwa Polski – dodał przewodniczący Marek Janiec.

Otwarcie hali było także okazją do krótkiego podsumowania 20 lat działalności szkoły tenisa. Przez te lata Wojtek Baduchowski dochował się wielu znakomitych wychowanków w wielu ważnych turniejach. – Cieszę się, że rośnie w siłę liczba osób, które czerpią radość z gry tenisa. Jest mi bardzo miło, że mogę pracować z Państwem i z dziećmi. Postaram się, żeby oferta była dopasowana do wszystkich – przekonywał trener.

Zanim goście honorowi odbili na korcie pierwsze piłeczki, wcześniej wręczono medale i puchary zwycięzcom turnieju otwarcia.

jd

Kategoria: szkoły podstawowe IV-VI

1. Małgorzata Czyżkowska

2. Olek Winiarek

3. Olek Traczyk

Kategoria: gimnazjum, chłopcy

1. Mateusz Makarewicz

2. Kamil Magnuski

3. Paweł Witek

Kategoria: dorośli, gra podwójna

1. Bogdan Sowa i Wiesław Sowa

2. Krzysztof Łapacz i Marek Tylman

3. Cezary Adamowicz i Dominik Ruta,

Mirosław Wójcik i Grzegorz

Kategoria: gimnazjum, dziewczęta

1. Pola Domańska

2. Katarzyna Michalik

3. Karolina Chomicz

Komentarze  

0 #8 Człowiek z pasjąMK 2012-04-20 12:12
Brawo Wojciechu. Kiedy mówiłes o swoich planach, wydawało się to mało realne. Gratulacje
Cytować
0 #7 halaniunia 2012-04-19 12:40
ładna :)
Cytować
+2 #6 Brawo Panie Baduchowski !!!!konio 2012-03-19 22:48
Podziwiam takich pasjonatów i życzę powodzenia.Pozd rawiam!!!! konio ps.Ja niestety jestem miłośnikiem tylko "chamskich" sportów tzn boksu (ręcznego mordobicia) i piłki nożnej ,plus siatkówka ale miałem i kilkuminutową przygodę z tenisem zresztą w miejscu gdzie stoi Pańska hala,wtedy był tam kort.Kolega który trochę grał namówił mnie ,że udzieli mi lekcji ,zaczęliśmy od serwowania ...pierwszy raz ...nie trafiłem w piłkę ...drugi lepiej serw atomowy piłka przeleciała na tzw, łąkę Górala (przezwisko gospodarza do którego należała)..trze ci serw na ogródki działkowe ,zdenerwowany stratą piłeczek stwierdził ,że muszę spróbować sił w innych mniej subtelnych dyscyplinach ...i tak Wojciech Fibak do dziś nie ma następcy (no może Kubot jeszcze się rozwinie)
Cytować
-1 #5 partyjkamonia 2012-03-19 22:24
czy burmistrz ze Starostą to partjkę w pici-polo rozegrali?, oni potrafią mydlić ludziom oczy
Cytować
+1 #4 odpjustyna baduchowska 2012-03-19 20:04
Cytuję .:
Cytuję HG:
Wszystko fajnie i genialnie... tylko chciałbym się dowiedzieć gdzie ta hala się mieści ... bo z treści artykułu tylko wiem że w Garwolinie. Może jakaś ulica?na stadionie ( za przedszkolem) ul.sportowa

hala mieści się na ul. Olimpijskiej:-)
Cytować
+1 #3 .. 2012-03-19 12:26
Cytuję HG:
Wszystko fajnie i genialnie... tylko chciałbym się dowiedzieć gdzie ta hala się mieści ... bo z treści artykułu tylko wiem że w Garwolinie. Może jakaś ulica?na stadionie ( za przedszkolem) ul.sportowa
Cytować
+2 #2 aHG 2012-03-19 10:40
Wszystko fajnie i genialnie... tylko chciałbym się dowiedzieć gdzie ta hala się mieści ... bo z treści artykułu tylko wiem że w Garwolinie. Może jakaś ulica?
Cytować
+8 #1 halatenisista 2012-03-19 10:19
Wojtek Baduchowski to człowiek który poświęcił życie dla tenisa w Gatrwolinie . Moje słowa uznanie dla pana Wojtka. tenisista
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież