reklama

baner projekt 

reklama

Burmistrz przyznała stypendia i nagrody sportowcom

Opublikowano: 30 marzec 2022, 07:35 Kategoria Sport
garwolinstypendia sportowe
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak przyznała stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia zdobyte w 2021 roku. Przyznawane stypendia i nagrody sportowe finansowane są z budżetu miasta Garwolina.

Po weryfikacji danych i dogłębnej analizie osiągnięć, powołana przez Burmistrza Komisja do zaopiniowania wniosków, przekazała propozycję przyznania stypendiów i nagród sportowych. Decyzja Komisji została w pełni zaakceptowana przez Burmistrza Miasta Garwolina.

Przed wczorajszą sesją Rady Miasta wyróżnionym sportowcom i trenerom wręczono symboliczne czeki i dyplomy. Za osiągnięcia sportowe w 2021 roku stypendia sportowe otrzymali:

reklama


  • Małgorzata Grzegrzółka – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin startująca w pływaniu – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2022 roku. Zawodniczka zdobyła w 2021 roku podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych: I miejsce w grupie S8 100 m stylem motylkowym, I miejsce w grupie SB7 50m stylem klasycznym, III miejsce w grupie S8, III miejsce w grupie S8 50 m stylem dowolnym.
  • Tomasz Kotlarski – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startujący w dyscyplinie badminton– 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2022 roku. Osiągnięcia zdobyte przez zawodnika w 2021 roku to m.in.: III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików
  • Anna Kotlarska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2022 roku. Zawodniczka zdobyła w 2021 roku III miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Za osiągnięcia sportowe w 2021 roku nagrody sportowe otrzymali:

  • Jerzy Rybicki – wieloletni trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie, którego zawodnicy uzyskali wyniki, które uprawiały do przyznania stypendiów sportowych na podstawie ww. uchwały
  • DREAM TEAM – zespół Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie.
  • Zespół w 2021 roku zdobył: I miejsce w Mistrzostwach Cheerleaders PSCH (Kielce), I miejsce w Grand Prix Polski Cheerleaders 2021 (Garwolin), I miejsce w Pucharze Polski
  • DREAM TEAM SENIOR – zespół Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. W 2021 roku zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski w Kielcach, I miejsce podczas Grand Prix Polski w Garwolinie, a także został powołany do Kadry Narodowej.

- Jesteście naszą inspiracją i dumą. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego Miasta Garwolina oraz jego promocję. Serdecznie wszystkim gratuluję osiąganych sukcesów, oby ten rok również w nie obfitował. Życzę kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. – powiedziała Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak wręczając stypendia i nagrody.

garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama