Ostre strzelanie na tydzień przed wznowieniem rozgrywek

Opublikowano: 05 marzec 2022, 18:20 Kategoria Sport
wilga garwolinorlęta łuków

Zwycięstwem 6:1 zawodnicy Wilgi Garwolin zamknęli przygotowania do rundy wiosennej forbet IV ligi mazowieckiej. Za tydzień mecz z Mszczonowianką w Mszczonowie.

Ostatnie plany sparingowe GKS uległy w ostatnich dniach zmianie. Z listy rywali wypadł Hutnik Huta Czechy. Wilga zagrała z OKS Otwock (LO) oraz IV-ligowymi Orlętami Łuków. Pierwszy z pojedynków zakończył się remisem 2:2 po golach Adriana Płatka i Damiana Żaka.

Dzisiaj w Łazach GKS mierzył się z łukowskimi Orlętami. Spotkanie od początku układało się po myśli przedstawicieli Mazowsza. Wilga wygrała pewnie 6:1. Dwie bramki, kolejne w sparingach, strzelił powracający do GKS Piotr Grober. Oprócz rosłego napastnika drużynę z Garwolina zasili w przerwie zimowej pomocnicy Dominik Jarek (wypożyczenie z Tygrysa Huta Mińska), Filip Wojtaś (wypożyczenie z Bora Regut). W trakcie załatwiania formalności jest przejście ukraińskiego bramkarza Ostapa Shpakivskjy’ego (ostatnio Hutnik Kraków). Nikt nie odszedł.

- To co zaplanowaliśmy na okres przygotowawczy zrealizowaliśmy niemal w 100 procentach. Każdy z zawodników rozegrał minimum 450 minut w sparingach i miał okazje zaprezentować się w wielu boiskowych sytuacjach. Jesteśmy gotowi na mecz z Mszczonowianką – ocenił przygotowania do piłkarskiej wiosny trener GKS Karol Zawadka.

Spotkanie w Mszczonowie 12 marca o godz. 12.30. Jesienią w Garwolinie Wilga uległa przeciwnikowi 1:2. Jeszcze do niedawna trenerem zespołu z Mszczonowa był były trener GKS Damian Milewski, jednak jeszcze w grudniu obie strony rozwiązały umowę.

Wilga Garwolin – Orlęta Łuków 6:1 (2:0)
Bramki dla Wilgi: Piotr Grober 2, Sebastian Papiernik, Przemysław Alot, Dominik Jarek, Kamil Piotrowski
Wilga: Wasążnik, Piotrowski, Kozikowski, Talar, Grzegorczyk, Kowalski, S. Papiernik, Wągrodzki, Alot, Grober, Rudzki oraz Piesio, Szczepek, Paszkowski, Jarek.