Pojechali po naukę, przywieźli punkty

Opublikowano: 11 marzec 2012, 12:32 Kategoria Sport
bieganiewilga garwolin

W Józefowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach na przełaj, w których wystartowało dwóch młodzików garwolińskiej Wilgi. W gronie 120 zawodników podopieczni trenera Stanisława Buszty uzyskali dobre wyniki.

Na dystansie 2000 metrów Bartosz Przybysz (Katolickie Gimnazjum Przymierza Rodzin w Garwolinie) zajął 13. miejsce, a Dawid Samulak (Gimnazjum nr 5 Garwolin) uplasował się na 14. miejscu. - Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych - mówi trener St. Buszta. - Chłopcy uczą się w pierwszych klasach gimnazjalnych i startują pierwszy rok w kategorii młodzików, a większość zawodników była od nich o rok starsza, co szczególnie w biegach długich ma duże znaczenie ? dodaje.

Ponieważ były to zawody makroregionalne, zajęte miejsca dały chłopcom po jednym punkcie do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. - Chcę dodać, że o punkty w tym zestawieniu jest bardzo trudno. Dla przykładu dodam, że za pierwsze miejsce w tej imprezie przyznawano trzy oczka, a za drugie dwa. Od miejsca trzeciego do 16 po 1 pkt. W kategorii młodzików przyznawane są za miejsca w zawodach międzywojewódzkich natomiast, natomiast w wyższych kategoriach wiekowych tylko za wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski- wyjaśnia trener.

Za rok 2011 nasz powiat zajął 335. miejsce w Polsce (na 379 powiatów) z ilością 16,42 pkt . Dla powiatu punktowali: MKS Garwolin (badminton) 6 pkt, GTS Wilga Garwolin (siatkówka kadetów) 5.42 pkt, KS Puznówka 1996 (tenis stołowy) 5 pkt.