reklama

baner projekt 

reklama

MMP: Zdrowie Garwolin U13 w najlepszej ósemce

Opublikowano: 20 grudzień 2021, 10:11 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsalmmpsabio
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na ćwierćfinale udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu zakończyła drużyna Zdrowia Garwolin U13.

Turniej finałowy z udziałem 16 najlepszych zespołów odbył się w dniach 17-19 grudnia w Wilkowicach. Zespół Zdrowia Garwolina stanowili zawodnicy Stowarzyszenia Pasjonatów Futbolu Sabio pod okiem trenerów Bogumiła Sobieski i Tomasza Tywanka.

W pierwszym meczu grupowym Zdrowie pokonało Okocimski Brzesko 4:2 po golach Mikołaja Bugalskiego 2, Jana Misiaka i Dominika Ponceleusza. Kolejnym rywalem naszych był obrońca tytułu BTS Rekord Bielsko-Biała. Piłkarze z Garwolina wygrali wysoko 6:2. Trafienia zaliczyli Bugalski 3 oraz Ponceleusz 2. Po dwóch seriach spotkań grupowych Zdrowie było pewne awansu do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. W trzecim meczu reprezentanci Garwolina ulegli późniejszym mistrzom Polski AS Stomil Olsztyn 1:6. Jedyny gol był autorstwa Michała Kołodziejczyka.

reklama


W niedzielnym ćwierćfinale Zdrowie zmierzyło się z GKS Futsal Nowiny. Oba zespoły zagrały w eliminacjach do krajowego czempionatu. Wtedy lepsi byli zawodnicy z Garwolina. Tym razem to GKS przeważał. Już po 70 sekundach piłkarze ze świętokrzyskiego prowadził 2:0 i takim wynikiem zakończył się mecz. Zespół z Nowin został wicemistrzem Polski.

- Możliwość gry wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce to dla nas duże wyróżnienie, a dzięki dobrej postawie w rozgrywkach znaleźliśmy się w najlepszej ósmece. Ta krótka, ale wartościowa przygoda być może pozwoli naszym zawodnikom znaleźć dodatkową motywację do pracy na treningach i pracy indywidualnej nad swoimi umiejętnościami piłkarskimi – podsumowali trenerzy Zdrowia.

Skład Zdrowia U13: Dominik Bieńko, Mikołaj Bugalski, Dominik Grądziel, Maciej Kaczyński (kapitan), Kornel Kędziorek, Michał Kołodziejczyk, Oliwier Kotlarski, Kacper Krawczyk, Piotr Leszek, Fabian Miętus, Jan Misiak, Dominik Ponceleusz, Bartosz Rajdaszka (bramkarz), Maciej Zowczak (bramkarz).

Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki wsparciu jakiego udzieliło klubowi Starostwo Powiatowe - starosta Mirosław Walicki oraz Gmina Garwolin - wójt Marcin Kołodziejczyk.

łk

fot. SPF Sabio


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama