Victoria pokonana przy Sportowej

Opublikowano: 26 wrzesień 2021, 10:52 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

Piłkarze Wilgi Garwolin sprawili miłą niespodziankę kibicom przy Sportowej. GKS pokonał faworyzowaną Victorię Sulejówek 3:1 i awansował na czwarte miejsce w tabeli forBet IV ligi mazowieckiej.

Wczorajszej spotkanie znakomicie rozpoczęli miejscowi. Już w 9. minucie piłkę z rzutu rożnego prosto na głowę Jakuba Wągrodzkiego zagrał Grzegorz Piesio. Dla popularnego ?Pelego? to pierwszy gol w sezonie. Victoria przed przerwą mogła strzelić na 1:1, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron goście szybko odrobili straty. W 57. minucie piłkę przed siebie wypuścił Axel Gandarela, a ta padła łupem Mateusza Domżalskiego.

Na 20 minut przed końcem wzorcową kontrę 3:2 wyprowadzili podopieczni Karola Zawadki. Piesio idealnie obsłużył Sebastiana Papiernika, który zdjął ?pajęczynę? z bramki Victorii. Po kolejnych pięciu minutach było już 3:1. Ponowie głową uderzał Wągrodzki. Piłka tym razem trafiła w poprzeczkę, ale po chwili do futbolówki dopadł Tomasz Paszkowski, który przełamał się po pięciu meczach bez gola. To siódme trafienie ?Paszy? w sezonie.

- Jestem bardzo zadowolony z zespołu. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne, które ćwiczyliśmy w tygodniu, kasując najgroźniejsze elementy gry przeciwnika ? skomentował trener Karol Zawadka.

Szóste zwycięstwo sprawiło, że Wilga awansowała na czwarte miejsce w tabeli rozgrywek.

W sobotę GKS pojedzie na boisko beniaminka z Milanówka.

Wilga Garwolin ? Victoria Sulejówek 3:1 (1:0)
Bramki: 9` Jakub Wągrodzki (as. Grzegorz Piesio), 70` Sebastian Papiernik (as. Grzegorz Piesio), 76` Tomasz Paszkowski ? 57` Mateusz Domżalski
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski, Talar, Zalewski (68` Rudzki), Piesio (90` Piotrowski), Kowalski, Wągrodzki, S. Papiernik (86` Alot), Grzegorczyk (76` Pyra), Paszkowski (83` Jarzyna).