reklama

baner projekt 

reklama

Złoty Szymek i srebrny Marcel w Mistrzostwach Polski LZS

Opublikowano: 08 czerwiec 2021, 13:54 Kategoria Sport
lekkoatletykacms
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Województwo Lubuskie oraz KS Lubusz Słubice, byli organizatorem Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS, w których wystąpiło ponad 1000 młodych lekkoatletów ze 120 klubów sportowych z całej Polski.

Bardzo dobrze wypadli w tych zawodach lekkoatleci ?Wilgi? Garwolin którzy w końcowe klasyfikacji uplasowali się w czołowej trzydziestce i pokonali m.in. WLKS Siedlce Iganie Nowe.

Złoty medal w skoku w dal w kat. U-18 wywalczył w imponującym stylu 16-letni Szymon Głaszczka, który uzyskał odległość 7.06m i następnego zawodnika pokonał o 23 cm. Oto seria naszego skoczka ? 6.81m ? 6.98m, a 7.06m uzyskał w IV próbie. Ze srebrnego medalu w skoku o tyczce w kat. U-20 cieszył się Marcel Paciorek, który w trudnych warunkach skoczył 3.10m. Na wysokiej IV pozycji, uplasowała się w biegu na dystansie 3000m, Aleksandra Borkowska, która wynikiem 11.20.16s ustanowiła rekord życiowy. Rezultat ten daje pewne nadzieje na start Oli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W podobnej sytuacji znajduje się ósma w konkursie rzutu oszczepem Maja Przybysz, której wynik 36.08m jest jej nową życiówką /III klasa sportowa/ i plasuje ją obecnie na 18 pozycji w kraju, a na finały OOM kwalifikują się 24 zawodniczki. Wiktor Sikora, który ma już zapewniony start w OOM w rzucie dyskiem, tym razem rzucił 42.70m co dało mu również ósmą lokatę.

reklama


Bardzo dobry wynik w biegu na 400m ? 60.41s uzyskała Olga Świesiulska, co w gronie prawie 50 zawodniczek dało jej 12 miejsce. - Biorąc pod uwagę długą podróż i warunki w jakich startowali zawodnicy (upał), wyniki i miejsca zdobyte przez moich młodych podopiecznych można uważać za bardzo udane - uzupełnia trener garwolińskich lekkoatletów Stanisław Buszta.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz