Rekordowe zwycięstwo Wilgi

Opublikowano: 20 maj 2021, 07:19 Kategoria Sport
wilga garwolinradomiak II radom

Najwyższe w sezonie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał w zaległym meczu 16. kolejki IV ligi Radomiaka II Radom 6:0 (2:0).

Oba zespoły jako ostatnie nadrabiały wczoraj w Pionkach zaległości z początku kwietnia. Będąca faworytem w starciu z outsiderem ligi Wilga nie zawiodła. Od początku gry podopieczni Karola Zawadki stwarzali dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Skuteczność przyszła w drugiej części pierwszej połowy. W 32. minucie Piotr Talar do spółki z Tomaszem Paszkowskim wymanewrowali obronę gospodarzy. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Sebastian Papiernik, który otrzymał prostopadłe podanie od Filipa Gaca.

Po zmianie stron festiwal strzelecki rozpoczął Tomasz Paszkowski. Czwarte trafienie padło bezpośrednio z rzutu wolnego. Na bramkę z 18 metrów huknął Filip Gac. Po godzinie gry było już 5:0. W polu karnym faulowany był Paszkowski, a jedenastkę na gola zamienił Bartłomiej Sitarek. Na 10 minut przed końcem wynik ustalił rezerwowy Paweł Pyra, który dobrze znalazł się w polu karnym miejscowych.

- Przez cały mecz mieliśmy przewagę, którą dokumentowaliśmy kolejnymi trafieniami. Zrobiliśmy ważny krok w kierunku utrzymania. Teraz myślimy już o sobotnim meczu z Hutnikiem. W zespole jest pełna mobilizacja. Wszyscy są zdrowi, nikt nie pauzuje za kartki ? powiedział trener GKS Karol Zawadka.

Rekordowe w sezonie zwycięstwo przybliżyło Wilgę do utrzymania w lidze. W sobotę derby. O godz. 17 w Garwolinie GKS zagra z Hutnikiem Huta Czechy.

Radomiak II Radom ? Wilga Garwolin 0:6 (0:2)
Bramki: 32` Piotr Talar (as. Tomasz Paszkowski), 43` Sebastian Papiernik (as. Filip Gac), 48` Tomasz Paszkowski (as. Piotr Grober), 53` Filip Gac, 56` Bartłomiej Sitarek (rzut karny za faul na Tomaszu Paszkowskim), 78` Paweł Pyra
Wilga: Wasążnik, Talar, Kozikowski, D. Papiernik, Alot (75` Zając), S. Papiernik (70` Szczepek), Zabiegałowski (46` Gmurczyk), Gac, Sitarek (60` Wągrodzki), Grober (60` K. Zalewski), Paszkowski (65` Pyra).