Sukcesy MKS pod Jasną Górą

Opublikowano: 27 kwiecień 2021, 09:28 Kategoria Sport
mksbadminton

W minioną sobotę zawodnicy MKS Garwolin wzięli udział w XII Jurajskim Turnieju Seniorów oraz Turnieju Elity XII Jura Cup 2021 rozgrywanych w Częstochowie. Spod Jasnej Góry nasi wrócili z siedmioma medalami.

Dwa złote krążki wywalczył Krzysztof Walenda ? w singlu kat. 40+ oraz w mikście kat. 45+ (z Magdaleną Kobą).

Grę pojedynczą wygrał także Przemysław Grześkowiak (75+). W tej samej kategorii trzeci był Jerzy Stachowski. Obaj doświadczeniu badmintoniści zajęli trzecie miejsce w deblu kat. 70+. Ze srebrnymi medalami z Częstochowy wróciło rodzeństwo Nogalów. Mariusz był drugi w singlu kat. 30+, a Magdalena w deblu kat. 25+ (z Gabrielą Zielińską).

W niedziele na tej samej hali odbył się Turniej Elity XII Jura CUP 2021. Na starcie stawiło się rodzeństwo Nogalów. W grze mieszanej, po wygraniu grupy eliminacyjnej, zawodnicy MKS awansowali do ćwierćfinału. W pojedynku o wejście do strefy medalowej niestety musieli uznać wyższość przecinków ostatecznie kończąc turniej na wysokiej piątej lokacie.