Nieoczekiwana porażka Wilgi. Remis Hutnika

Opublikowano: 11 kwiecień 2021, 20:07 Kategoria Sport
wilga garwolintygrys huta mińskahutnik huta czechyks warka

Nie tak debiut w oficjalnym meczu wyobrażał sobie Karol Zawadka. Wilga Garwolin przegrała z KS Warka w pierwszym wiosennym meczu IV ligi. W ostatnich minutach spotkania Hutnik Huta Czechy zapewnił sobie remis z Tygrysem Huta Mińska.

Długo trzeba było czekać na powrót ligowych rozgrywek. Pierwotny termin inauguracji został przełożony na 5 maja. W sobotę oba zespoły z powiatu garwolińskiego rywali podejmowały na własnym boisku. W obu przypadkach przeciwnicy byli żądni rewanżu, bo jesienne mecze zakończyły się zwycięstwami Wilgi i Hutnika.

Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Hutnika. W Trąbkach do przerwy prowadzili goście z Huty Mińskiej. Jednobramkowe prowadzenie Tygrysa utrzymywało się długo po zmianie stron. Ambitnie grający gospodarzy pokazali charakter. W 88. minucie w polu karnym faulowany był Piotr Jarzyna, a rzut karny na gola zamienił Rafał Macioszek.

Przy Sportowej, także bez udziału publiczności, Wilga zagrała z KS Warka. Oficjalny debiut Karola Zawadki w roli pierwszego trenera GKS rozpoczął się idealnie. W 14. minucie Piotr Talar wrzucił piłkę w pole karne, gdzie do siatki posłał ją Sebastian Papiernik. Przed przerwą oba zespoły stworzyły po jednej sytuacji do zdobycia gola. Warce na drodze stanęła poprzeczka, a strzał Bartłomieja Sitarka niemal z linii bramkowej wybił obrońca gości.

Po zmianie stron lepiej zagrali przyjezdni. Już po dwóch minutach doprowadzili do remisu. W polu karnym zawodnika z Warki sfaulował Dawid Wasążnik. Bramkarza GKS strzałem z 11 metrów pokonał chwilę później Konrad Szkopiński. Nie minął kwadrans, a po kolejnym błędzie obrony goście wyszli na prowadzenie. Próby wyrównania gospodarzy nie były udane. Przed szansą stawali Tomasz Paszkowski i Przemysław Alot. W doliczonym czasie gry przyjezdni z kontry ustalili wynik spotkania.

- Nie taki początek rundy zakładaliśmy sobie przed meczem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że rywal dokonał pięciu transferów przed wznowieniem rozgrywek i byliśmy na to przygotowani. Niestety indywidualne błędy sprawiły, że przegraliśmy ten mecz. Pracujemy dalej i myślimy już o sobotnim spotkaniu z Pilicą - skomentował swój trenerski debiut Karol Zawadka.

W następnej kolejce Wilga pojedzie do Pilicy (jesienią GKS przegrał 2:3), a Hutnik do Radomia na mecz z Zamłyniem (jesienią 1:1).

Hutnik Huta Czechy ? Tygrys Huta Mińska 1:1 (0:1)
Bramka dla Hutnika: Rafał Macioszek 88` (rzut karny)
Hutnik: Kardyka, A. Wardak, Jankowski, Sibilski, Rękawek, M. Macioszek (79` Łodziński), R. Głąbicki (60` Wilczek), Grzegorczyk, Grudniak (70` Jeleń), R. Macioszek, Jarzyna.
Wilga Garwolin ? KS Warka 1:3 (1:0)
Bramka: 14` Sebastian Papiernik (as. Piotr Talar) ? Konrad Szkopiński 47` (rzut karny), Kacper Zieliński 64`, 90`
Wilga: Wasążnik, Gac, Kozikowski, D. Papiernik (85` Piotrowski), Talar (65` Alot), K. Zalewski (59` Gmurczyk), Kowalski, Sitarek, S. Papiernik, Paszkowski, Grober.