Przerwany sparing Wilgi

Opublikowano: 12 luty 2012, 17:54 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolin

Zaledwie 60 minut trwał wyjazdowy sparing Wilgi Garwolin z III-ligowym Startem Otwock. Po jednym z fauli na boisku wywiązała się szamotanina z udziałem piłkarzy. ?Do akcji? wkroczyli też kibice.

Po godzinie gry Wilga prowadziła z III-ligowym Startem 2:0. Do bramki otwocczan trafił Łukasz Korgul, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Piorunie. Wcześniej jedenastki nie wykorzystał testowany pomocnik GKS. Na 2:0 podwyższył Piorun pod podaniu Piotra Baranowskiego, który przejął piłkę na połowie rywali.

Trener Jacek Paśnik nie zdążył przeprowadzić żadnej zmiany w meczu. ? W 60. minucie spotkania Kamil Zawadka sfaulował zawodnika Startu. Podszedł do niego i chciał podać rękę, a ten go zaczął go wyzywać. Wywiązała się szamotanina na boisku między piłkarzami. Na murawę wtargnęli kibice z Otwocka. Sędzia postanowił zakończyć mecz ? relacjonuje szkoleniowiec GKS. Trenerem Startu Otwock jest Maciej Kędziorek, poprzednik Jacka Paśnika.

Wracając do sportowych aspektów sparingu, po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się testowani gracze. Jeden z nich, mimo niewykorzystania rzutu karnego, zebrał dobre oceny od trenera. ? Widać jego obycie w drużynach wyższych lig. Ustawiony na lewej pomocy świetnie komponuje się z zespołem ? chwali młodego pomocnika trener Wilgi.

Oprócz dwóch testowanych zawodników, GKS nie sprawdza nowych zawodników. Jako zmiennik Łukasza Mariak do Otwocka pojechał bramkarz juniorów Daniel Fic. ? Mamy pewien problem z drugim bramkarzem ? przyznaje Jacek Paśnik.

Zmianie uległy nieco najbliższe plany sparingowe Wilgi. W środę (15 lutego) GKS zagra w Miętnem z Mazovią Mińsk Mazowiecki (siedlecka okręgówka). Dwa dni później rywalem garwolinian będzie IV-ligowy Ruch Ryki. Oba spotkania odbędą się w Miętnem o godz. 18.

OKS Start Otwock ? GKS Wilga Garwolin 0:2 (0:2) ? mecz zakończony w 60. minucie

Wilga: Mariak, M. Makulec, Korgul, Zalewski, Karol Zawadka, testowany, Kamil Zawadka, Bogusz, Baranowski, Piorun, testowany.