reklama

baner projekt 

reklama

Burmistrz przyznała stypendia i nagrody sportowe

Opublikowano: 05 luty 2021, 14:37 Kategoria Sport
stypendiaGarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak przyznała stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia zdobyte w 2020 roku. Stypendium trafiło do badmintonistki i lekkoatlety, a nagrody do cheerleaderek.

Stypendia i nagrody sportowe są finansowane z budżetu Miasta Garwolina. - Po weryfikacji danych i dogłębnej analizie osiągnięć, powołana przez Burmistrza Komisja do zaopiniowania wniosków, przekazała propozycję przyznania stypendiów i nagród sportowych. Decyzja Komisji została w pełni zaakceptowana przez Burmistrza Miasta Garwolina - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Urzędu Miasta w Garwolinie. 

Za osiągnięcia sportowe w 2020 roku stypendia sportowe otrzymali: Anna Kotłarska i Szymon Głaszczka. Oboje będą otrzymywać 200 zł miesięcznie przez cały 2021 rok.

reklama


 Anna Kotlarska to zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton. Zawodniczka zdobyła w 2020 roku: III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w grze mieszanej, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w grze mieszanej, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w grze mieszanej, III miejsce na XX Mazovia Junior CUP Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Młodzików w Badmintonie.

Szymon Głaszczka  jest zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej Garwolińskiego Klubu Sportowego ?Wilga? Garwolin (trener Stanisław Buszta). Osiągnięcia zdobyte przez zawodnika w 2020 roku to m.in.: I miejsce w konkurencji skok w dal w Mistrzostwach Polski U16 PZLA, I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików ? skok w dal, zwycięzca zawodów ?Szukam Olimpijczyków?. Szymon Głaszczka jest rekordzistą powiatu garwolińskiego młodzików i juniorów młodszych w skoku w dal i posiada III klasę sportową. Ponadto zawodnik osiągnął bardzo dobre wyniki w skoku wzwyż i w biegu na 100 metrów oraz jest członkiem drużyny piłki nożnej. Zawodnik został powołany przez PZLA do zaplecza kadry narodowej.

Za osiągnięcia sportowe w 2020 roku nagrody sportowe otrzymały dwa zespołu cheerleaderek. Dream Team Junior ? zespół Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?No Name? w Garwolinie, który w 2020 roku zdobył: II miejsce w XXIII Krajowych Mistrzostwach Cheerleaders PSCH (Kielce) oraz I miejsce w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders z Cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2020 (Garwolin).
Druga nagroda trafiła do Dream Team z "No Name". Zespół w 2020 roku zdobył: I miejsce w XXIII Krajowych Mistrzostwach Cheerleaders PSCH (Kielce) oraz I miejsce w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders z Cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2020 (Garwolin).

- Wytrwałość i pasja sportowców oraz ich trenerów są godne podziwu. Jesteście naszą inspiracją i dumą. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego Miasta Garwolina oraz jego promocję. Serdecznie gratuluję osiąganych sukcesów. Życzę kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. A na co dzień, żeby sprzyjało Wam zdrowie i pogoda ducha ? podkreśla burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Oficjalne wręczenie stypendiów i nagród sportowych odbędzie się w najbliższym czasie.

garwolin.pl/oprac. jd

fot. garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz