Emilia Mazek w krajowej  czołówce biegaczek

Opublikowano: 01 grudzień 2020, 07:18 Kategoria Sport
emilia mazeklekkoatletykabieganiewilga garwolin

Piąte miejsce zajęła Emilia Mazek (Wilga Garwolin) podczas Mistrzostw Polski w biegach na przełaj, które odbyły się w Kwidzynie.

Kwidzyn był w dniach 27-28 listopada, organizatorem Mistrzostw Polski w biegach na przełaj, w których wzięło udział prawie 600 najlepszych długodystansowców z całego kraju. Zawody odbyły się na welodromie w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Miłosna, a zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych.

W bardzo dobrze obsadzonym biegu seniorek na dystansie 6 kilometrów  było kilka medalistek Mistrzostw Polski w tym  nasza, filigranowa, Emilia Mazek. Podopieczna trenera Stanisława Buszty, bez obaw przyjęła zawrotne tempo czołówki i na mecie stoczyła zaciętą walkę o bardzo wysokie czwarte miejsce z  Pauliną Górak z AZS Kraków. Ostatecznie Emilka została sklasyfikowana na piątej pozycji, o 1 sekundę za rywalką, z czasem 21 minut 24 sekundy. Jest to życiowy sukces Emilki, gdyż jak dotychczas najwyższe, VIII miejsce, zdobyła w Górskich Mistrzostwach Polski. Zwyciężyła reprezentantka Polski, Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń, przed Anną Bańkowską i Sylwią  Ślęzak.

- To był mimo pandemii i problemów treningowo-startowych, bardzo udany sezon Emili, w którym wystąpiła w 16 imprezach (w tym 3 razy w Mistrzostwach Polski Seniorek), a plonem tych startów były 4 rekordy powiatu oraz osiągnięta norma na I klasę sportową, 13-krotnie też stawała na podium pozostałych zawodów lekkoatletycznych ? uzupełnia trener garwolińskich lekkoatletów Stanisław Buszta.