Skok pokonany po raz trzeci

Opublikowano: 30 styczeń 2012, 09:42 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Zwycięstwem 3:1 (23, -24, 23, 17) z KS Skok Wołomin Mogielnianka Mogielnica drużyna SPS 4CV zgarnęła trzy punkty w meczu 14. kolejki III ligi. Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki. Zawodnicy z Garwolina wciąż liczą się w walce o awans do turnieju barażowego.

Wczorajszy mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Miejscowi wykorzystywali niefrasobliwość gości w przyjęciu zagrywki i błędy w ataku. Wysokie prowadzenie przewagą nawet siedmiu punktów wprowadziło rozluźnienie w szeregach 4CV. Goście byli bliscy do wyrównania wyniki na po 21. Decydująca o losach partii otwarcia okazała się kapitalna obrona Pawła Grabowskiego, po której atakujący z Wołomina w kontrze posłał piłkę w aut.

W drugim secie gospodarze prowadzili grę, uzyskując dwupunktową przewagę. Zespół z Wołomina dogonił przeciwnika przy stanie 20:20. Błędy w końcówce sprawiły, że to przyjezdni cieszyli się z wyrównania stanu spotkania.

- W trzeciej partii przegrywaliśmy nawet 11:14. Rywala doszliśmy w końcówce, prowadziliśmy 21:19 i po walce wygraliśmy 25:23. Kolejny set był bez historii, zdecydowanie panowaliśmy nad grą. Dobrze zagrywaliśmy i byliśmy skuteczni w kontrataku ? komentuje Edmund Kopyść, trener 4CV.

W pierwszym spotkaniu drużyn z Garwolina i Wołomina także wygrał zespół 4CV (3:2). Obie drużyny spotkały się pod koniec grudnia w meczu towarzyskim wygranym przez SPS (3:2).

Do końca rozgrywek zostały jeszcze cztery kolejki. Za tydzień 4CV jedzie do Grodziska Mazowieckiego. W kolejnych spotkaniach zespół z Garwolina zagra u siebie z rywalami z Mińska Mazowieckiego i Kołbieli. Na zakończenie rozgrywek rywalem w Przytyku będzie tamtejszy Orlik. Pierwsze dwie drużyny po rundzie zasadniczej awansują do pośrednich baraży o wejście do II ligi.

SPS 4CV Garwolin ? KS Skok Wołomin Mogielnianka Mogielnica 3:1 (24, -23, 23, 17)

4CV: Baran, A. Zawisza, K. Zawisza, Grabowski, Kisiel, Ozimek, Saganek (libero) ? Trzmielewski, Kurek, Bieńko, Topór.