Pamięci Piotra. VII kolarski memoriał

Opublikowano: 09 październik 2020, 11:59 Kategoria Sport
Ekiertmemoriałkolarstwohoryzont

4 października w Uninie odbył się VII Memoriał im. Piotra Ekierta. W kolarskim wyścigu wzięło udział blisko 100 osób. Najszybciej blisko 70-kiloemtrową trasę pokonał Radosław Rękawek, który mimo trudnych warunków potrzebował na to niespełna 1 godziny i 30 minut. Najszybszą kobietą była Justyna Wasilewska.

Zawody odbyły się po raz siódmy. Ich celem jest upamiętnienie Piotra Ekierta i osób zasłużonych dla rozwoju kolarstwa w Garwolinie, popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej, a także propagowanie aktywności fizycznej oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców powiatu Garwolińskiego i okolic.

Jak co roku wydarzenie rozpoczęto od zapalenia zniczy na grobie Piotra Ekierta na garwolińskim cmentarzu. Spotkali się tam rodzina, władze samorządowe oraz kolarze. Część sportowa rozpoczęła się w Uninie. Start/meta znajdowała się przy tamtejszej szkole podstawowej.

Wyścig został rozegrany przy otwartym ruchu ulicznym na pętli o długości 20,3km na trasie Unin ? Reducin -Chęciny ? Zgórze ? Przykory - Goździk ? Łętów ? Unin. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach rower szosowy i rower dowolny, z podziałem na klasyfikacje kobiet i mężczyzn oraz kategorie wiekowe. Swoje wyścigi mieli także najmłodsi.

Najszybciej blisko 70-kiloemtrową trasę pokonał Radosław Rękawek, który mimo trudnych warunków potrzebował na to 1 godziny i 28 minut (zwycięzca kategorii M30). W kategorii M20 wygrał Adrian Dobrowolski (czas niespełna 1 godzina i 32 minuty). I dokładnie z takim samym czasem w kategorii M40 zwyciężył Kamil Maj.

Najszybszą kobietą w kategorii rower szosowy była Justyna Wasilewska. Przejechała 40,6 km w 1 godzinę 7 minut. Dokładnie taką samą trasę Fryderyk Węgrzyn, zwycięzca kategorii junior, pokonał w blisko 1 godzinę i 5 minut. Z podobnym czasem w kategorii M50 zwyciężył Rafał Rajewski, a w kategorii M60+ triumfował Jacek Dziewiela z czasem 1 godzina i 7 minut.

W kategorii rower dowolny zawodnicy mieli do pokonania jedno okrążenie o długości 20,3 km. Najszybciej z dystansem poradził sobie Seweryn Kalinowski (35 minut 45 sekund), a najszybszą kobietą była Olga Staniszewska (40 minut 29 sekund).

Pełna klasyfikacja

Wyścigi dla dzieci

Kategoria rower szosowy ? M20, M30, M40 (dystans 3 okrążenia ? 60,9 km)

Kategoria rower szosowy ? kobiety, junior, M50, M60+ (dystans 2 okrążenia ? 40,6 km)

Kategoria rower dowolny ? kobiety open, mężczyźni open (dystans 1 okrążenie ? 20,3 km)