Andrzej Gudro tuż za podium MP

Opublikowano: 01 wrzesień 2020, 12:23 Kategoria Sport
andrzej gudrojan parolmichał walendalekkoatletykamp

Pochodzący z powiatu garwolińskiego Andrzej Gudro (WLKS Iganie Nowe) zajął czwarte miejsce podczas 96. PZLA Mistrzostw Polski. 26-latek miejsce tuż za podium, podczas krajowego czempionatu, zajął po raz trzeci z rzędu.

Najlepsi lekkoatleci w Polsce rywalizowali w dniach 28-30 sierpnia we Włocławku. Ostatniego dnia przeprowadzono konkurs pchnięcia kulą, w którym zobaczyliśmy trzech zawodników pochodzących z powiatu garwolińskiego, a reprezentujących WLKS Iganie Nowe.

9. miejsce w debiucie, w MP rozgrywanych na powietrzu, zajął Michał Walenda. Wynik 23-latka to 17,30 m. W wąskim finale zobaczyliśmy Jana Parola, który ostatecznie uplasował się na 6. pozycji (18,44 m).

Najlepiej z naszych kulomiotów zaprezentował się Andrzej Gudro. 26-latek był nawet przez moment na wirtualnym podium czempionatu. Po sześciu rzutach, wynik 19,14 m dał rosłemu sportowcowi 4. miejsce. Lekkoatleta powtórzył sukces z dwóch ostatnich edycji MP. Rok temu w Radomiu i dwa lata temu w Lublinie Andrzej Gudro również otarł się o podium. ? Trochę się już do tego miejsca przyzwyczaiłem ? mówi z przekąsem kulomiot. ? Biorąc pod uwagę bardzo trudne warunki, w jakich rozgrywany był konkurs (padający deszcz ? przyp. red.) to jestem zadowolony z tego wyniku. Bieżący sezon był bardzo dziwny i na pewno miło go kończyć z tak dobrym miejscem w MP ? dodaje.

Zawody wygrał Michał Haratyk (20,64 m) przed Jakubem Szyszkowskim (20,49 m) i Konradem Bukowieckim (19,97 m).

fot. https://www.instagram.com/andrzejgudro/ - uczestnicy konkursu pchnięcia kulą podczas MP, trzecie od prawej A. Gudro, trzeci od lewej J. Parol, szósty od prawej M. Walenda