Pierwsze zwycięstwo Wilgi w sezonie

Opublikowano: 17 sierpień 2020, 14:06 Kategoria Sport
wilga garwolinradomiak radomhutnik huta czechy

Po dwóch remisach piłkarze Wilgi zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Damiana Milewskiego wysoko pokonali Radomiaka II Radom 4:1 (2:0). Drugą kolejkę z rzędu na przymusowej pauzie są zawodnicy Hutnika Huta Czechy.

Sobotnie starcie było doskonałą okazją do sięgnięcia po pierwszy komplet punktów. Goście z Radomia do Garwolina przyjechali bardzo młodym składem z najstarszym piłkarzem mającym 21 lat.

Od początku GKS był stroną przeważającą. W 13. minucie rzut rożny głową przedłużył Mateusz Sadowski, a piłka trafiła do Damiana Papiernika, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza z Radomia. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 2:0. Piotr Talar z rzutu rożnego dograł prosto na głowę Bartłomieja Sitarka.

Po zmianie stron szybko zrobiło się 3:0. Tym razem Talar wpisał się na listę strzelców, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Na 10 minut przed końcem rozluźnienie w szeregach obrońców Wilgi wykorzystał zawodnik Radomiaka. Wynik ustalił strzałem z główki Kacper Kozikowski. Drugą asystę w meczu zanotował Talar.

- Zakładaliśmy, że zdobędziemy w tym meczu trzy punkty. Nie było to zadanie łatwe, bo goście od początku grali defensywnie. Teraz myślimy już o meczu z Warką ? ocenił trener Damian Milewski.

W spotkaniu przeciwko Radomiakowi pierwszy w tym sezonie zagrali Axel Gandarela w bramce oraz Kacper Kowalski w środku pomocy. Półgodzinny IV-ligowy debiut zaliczył wychowanek klubu Jakub Wągrodzki.

Nie doszedł do skutku drugi kolejny mecz w IV lidze Hutnika Huta Czechy. Tym razem z Prochem Pionki. W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z KS Warka, a Hutnik w Hucie Mińskiej z Tygrysem.

Wilga Garwolin ? Radomiak II Radom 4:1 (2:0)
Bramki dla Wilgi: 13` Damian Papiernik (as. Mateusz Sadowski), 41` Bartłomiej Sitarek (as. Piotr Talar), 50` Piotr Talar (as. Damian Papiernik), 87` Kacper Kozikowski (as. Piotr Talar).
Wilga: Wasążnik (45` Gandarela), Talar, Kozikowski, Piotrowski, Sadowski (60` Wągrodzki), Motyczyński (45` Alot), Rękawek (45` Świder), Kowalski, Sitarek (70` Zabiegałowski), D. Papiernik, Paszkowski (80` Pyra).