Dwa sparingi Wilgi. 7:2 i 0:2

Opublikowano: 18 lipiec 2020, 13:33 Kategoria Sport
wilga garwolinzryw sobolewunia warszawa

Trzy sparingi w ostatnich siedmiu dniach zagrali piłkarze Wilgi Garwolin. W dwóch ostatnich, rozgrywanych w tym tygodniu, GKS wygrał w Sobolewie ze Zrywem 7:2 i uległ przy Sportowej Unii Warszawa 0:2.

Po niedzielnej porażce z Sokołem Serock, Wilga Garwolin kontynuowała intensywne tempo gier kontrolnych. W środę w Sobolewie Wilga pokonała miejscowy Zryw 7:2. Do przerwy GKS prowadził już 4:0.

Dzisiaj przy Sportowej podopieczni Damiana Milewskiego mierzyli się z Unią Warszawa, która w dobie koronawirusa uniknęła degradacji z IV ligi. Goście dwukrotnie przed przerwą wypunktowali miejscowych. Najpierw Konrad Izdebski uderzył z pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Później pięknym uderzeniem z 16 metrów popisał się Krystian Nowakowski. Najlepszą okazję na gola kontaktowego, tuż przed przerwą, zmarnował Sebastian Papiernik, który otrzymał długie podanie od Filipa Gaca.

Po zmianie stron drużyna z Warszawy tylko raz zagroziła bramce Dawida Wasążnika, który sparował piłkę nad poprzeczkę w pierwszej akcji gości w drugiej połowie. Później przy piłce utrzymywali się przede wszystkim gospodarze. Nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe. Jedyną szansę Wilga stworzyła w 74. minucie, kiedy sam na sam z bramkarzem Unii stanął Filip Motoczyński. Skrzydłowy uderzył obok słupka.

- W sparingu ze Zrywem przeciwnik pozostawił nam dużo miejsca, stąd też taki wynik. Zupełnie inaczej było dzisiaj. Widać było, że jesteśmy wykończeni mikrocyklem treningowym. Praktycznie od siedmiu dni trenujemy codziennie. Zagraliśmy w tym czasie trzeci sparing. Widać to po gpsach i przebytych kilometrach. Mamy jeszcze dwa tygodnie, żeby popracować nad formą. Będzie to zdecydowanie lepiej wyglądać ? skomentował trener Wilgi Damian Milewski.

W środę GKS zagra kolejny sparing na własnym boisku. Rywalem będzie PKS Radość (godz. 19). Ostatnim meczem kontrolnym, na tydzień przed inauguracją ligi, będzie wyjazdowy mecz z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska.

Zryw Sobolew ? Wilga Garwolin 2:7 (0:4)
Bramki: Maciej Górski, Szymon Szymański ? Szymon Rękawek, testowany, Paweł Pyra, Sebastian Papiernik , Przemysław Alot, Tomasz Paszkowski 2
Wilga: Wasążnik (46` Gandarela), A. Zalewski, testowany, testowany, Talar, S. Papiernik, Kowalski, Rękawek, Świder, D. Papiernik, Paszkowski oraz testowany, Kowalczyk, Szwed, Pyra, Wągrodzki, Zabiegałowski.
Wilga Garwolin ? Unia Warszawa 0:2 (0:2)
Bramki: Konrad Izdebski, Krystian Nowakowski
Wilga: Wasążnik, A. Zalewski (15` Zabiegałowski), Gac, testowany, Talar, Alot (46` Motoczyński), Kowalski, Rękawek (66` D. Papiernik), testowany (55` Świder), S. Papiernik (58` Pyra), Paszkowski.