Ostatni sparing na 1:5. W sobotę wraca IV liga

Opublikowano: 09 marzec 2020, 21:18 Kategoria Sport
wilga garwolinhuragan wołomin

W ostatnim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym Wilga Garwolin przegrała z Huraganem Wołomin 1:5 (0:2). W sobotę o godz. 15.30 przy Sportowej początek rundy wiosennej. GKS zagra z MKS Piaseczno.

Sobotnie spotkanie zostało rozegrane w Wołominie. Mecz toczył się pod dyktando wicelidera grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie kluczowe było pięć minut, w których Wilga straciła aż trzy gole. Honorowe trafienie dla zespołu z Garwolina zaliczył, po podaniu Damiana Papiernika, Mikołaj Gola, który wraca do GKS po rocznej przerwie i grze w Burzy Pilawa.

? Zespół Huraganu był zdecydowanie lepszy. W drugiej połowie, mimo gorszego wyniku, zagraliśmy lepiej niż przed przerwą ? komentuje trener Wilgi Damian Milewski.

W wyjściowej jedenastce w sparingu z Huraganem zagrało dwóch testowanych zawodników, którzy prawdopodobnie zasilą kadrę Wilgi. Obaj to młodzi pomocnicy, występujący ostatnio na boiskach ligi okręgowej.

W zimowym okresie przygotowawczym Wilga rozegrała sześć sparingów, z czego połowa zakończyła się zwycięstwem, a trzy porażką. W pierwszym meczu rundy wiosennej GKS zagra u siebie z MKS Piasecznem (jesienią 3:3). Początek spotkania przy Sportowej .w sobotę o godz. 15.30.

Huragan Wołomin ? Wilga Garwolin 5:1 (2:0)
Bramka dla Wilgi: Mikołaj Gola
Wilga: Gandarela, Pyra, A. Zalewski, Gac, Talar, testowany, Świder, Sitarek, Rękawek, testowany, Gola oraz Piętka, Wągrodzki, D. Papiernik.