Pracowity  i zwycięski tydzień biegaczy Wilgi

Opublikowano: 19 luty 2020, 09:41 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Stoczku Łukowskim odbył się w dniu 15 lutego, XX Ogólnopolski Bieg pn.  ?Grzmią pod Stoczkiem Armaty?, który zorganizowany został przez Urząd Miasta i LKS ?Dwernicki? Stoczek Łukowski. Doskonale w biegach młodzieżowych wypadli  podopieczni trenera Stanisława Buszty, którzy zdobyli 4 złote, 4 srebrne, 4 brązowe medale oraz 4 miejsca w pierwszej szóstce ? nagradzane dyplomami.

Warto dodać, że bardzo dobrze wypadło rodzinne współzawodnictwo  biegaczy Wilgi. Siostry Świesiulskie zdobyły 3 miejsca na podium, bracia Głowalowie ? 2 miejsca, a siostry Kucharskie i bracia Kołnierzakowie zmieścili się w pierwszej czwórce zawodów. Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników wojskową grochówkę, a najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Warto dodać, że organizatorzy zaprosili  garwolinian  na kolejne, XXI biegi w  2021 roku.

Danielowi Sierańskiemu ?  LO Łaskarzew  1600m U-18

Był to bardzo pracowity tydzień moich biegaczy. - Korzystając z ferii zimowych, byliśmy na tygodniowym zgrupowaniu w pięknie położonym Augustowie. Mieliśmy do dyspozycji  tartanowy stadion Liceum Ogólnokształcącego, halę sportową SP nr 4, basen MOSiR oraz rozległe tereny leśne Puszczy Augustowskiej. Wróciliśmy z obozu w piątek wieczór , by w sobotę rano zakończyć program szkoleniowy startem w Stoczku Łukowskim  ? jak się okazało ? bardzo udanym ? uzupełnia zadowolony szkoleniowiec Wilgi.