Pechowe MMP U16 Zdrowia Garwolin

Opublikowano: 16 luty 2020, 11:40 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

W Starogardzie Gdańskim Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Wśród najlepszych szesnastu drużyn Polsce był również zespół Zdrowia Garwolin, prowadzony przez trenera Tomasza Talarka. Zespół miał pecha w losowaniu i odpadł już po fazie grupowej.

Młodzi zawodnicy trafili do bardzo trudnej grupy. Jak się okazało dwie drużyny z tej grupy znalazły się w pierwszej czwórce mistrzostw (mistrz i 4. miejsce). W pierwszym meczu Zdrowie spotkało się z ekipą Sobek Kraków. Mecz wyrównany. Obie drużyny stremowane. W mecz lepiej weszła drużyna Sobka. Pierwsza bramka ustawiła spotkanie, Szkoda, że zabrakło czasu na wyrównanie. Finalnie drużyna krakowska zakończyła mistrzostwa na 4. pozycji. Bramkę dla Zdrowia zdobył Jakub Wągrodzki.

W drugim spotkaniu nasi ponieśli wysoką porażkę 1:10 z obrońcami tytułu, późniejszymi mistrzami Polski. Do przerwy Rekord Bielsko-Biała SSA prowadził tylko 2:1 (gol Piotra Kutwińskiego). W pożegnalnym meczu Zdrowie uległo 1:5 KP Piła, mimo że do przerwy prowadziło 1:0. Honorowe trafienie zaliczył Kacper Michalec.

Udział wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce był już dużym sukcesem zespołu Zdrowia. Zabrakło szczęścia przy losowaniu grup. Ponownie, ak jak to miało miejsce w MMP U20, Zdrowie trafiło do ?grupy śmierci? z Rekordem Bielsko-Biała.

Skład drużyny: Mikołaj Wojciechowski (bramkarz), Jan Kaczyński, Damian Kulik, Szymon Rudzki (kapitan), Marcin Łodziński, Marcin Makulec (bramkarz), Mateusz Świętulski, Kacper Michalec, Jakub Wągrodzki, Szymon Andrzejewski, Patryk Denisiuk, Kornel Zawadka, Piotr Kutwiński, Łukasz Zając. Trener: Tomasz Talarek.

Na tym nie koniec występów młodzieżowych zespołów Zdrowia w MP. W dniach 21-23 lutego w Warszawie zostaną rozegrane MMP U18. Podopieczni Tomasza Talarka w grupie zmierzą się z MOKS Białystok, Red Dragnos Pniewy i... Rekord Bielsko-Biała.