Dramatyczny apel Zdrowia. Nie mają na sędziów, na koncie 25 zł

Opublikowano: 14 luty 2020, 12:39 Kategoria Sport
zdrowie garwolin

Kilku tysięcy złotych brakuje w kasie Klubu Sportowego Zdrowie Garwolin. Nie ma pieniędzy na opłatę sędziów i wyjazd drużyny U18 na mistrzostwa Polski. Przez błąd w złożonym wniosku, klub nie otrzyma w tym roku wsparcia z urzędu miasta.

Z dramatycznym apelem, za pośrednictwem facebooka, wystąpił kierownik drużyny Piotr Kapica. Sytuacja klubu jest bardzo trudna. Na koncie jest... 25 zł. Do zapłaty pozostaje 1500 zł raty za sędziów zespołu II ligi kobiecego futsalu. Na trzy mecze u siebie, do końca sezonu, męskiej drużyny Zdrowia w II lidze potrzeba dodatkowych 1800 zł. „Zespół U18 zagra w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Warszawie w dniach 21-23 lutego w Warszawie. Nie mamy funduszy na transport i wyżywienie. Noclegi odpadają, bo nie potrzeby. Będziemy dojeżdżać. Aby zamknąć rok 2019 potrzebujemy również opłacić księgowość - 1000 zł”- dowiadujemy się z apelu.

Klub w tym roku nie otrzymał dotacji celowej z Urzędu Miasta Garwolin. Dlaczego? We wniosku znalazł się błąd merytoryczny. „Mój błąd. Nie wyceniłem kwotowo wkładu osobowego (tzn. trenerów, opieki medycznej, dowożenia zawodników na zawody itp., czyli wolontariatu, jaki ma miejsce przy realizacji zadania). Taki udział wkładu osobowego w naszym klubie jest bardzo duży. W poprzednich konkursach nie trzeba było wykazywać kwotowo takiego udziału. Od tego roku są nowe wytyczne i niestety ta zmiana, umknęła mojej uwadze. Mój błąd. Wszystkich, którzy liczyli na wsparcie bardzo przepraszam i proszę o wybaczenie. W sprawie tak kardynalnego przeoczenia oddaję się do dyspozycji Zarządu Klubu i jestem w stanie ponieść wszelkie konsekwencje” – pisze Piotr Kapica.

Wyjścia nie ma, jak tylko prośba klubu o dobrowolne wpłaty na rzecz Zdrowia.

KS Zdrowie Garwolin

nr konta: 65 1020 4476 0000 8002 0292 9693

łk za facebook.com/zdrowiegarwolin

fot. arch. 

Komentarze  

-8 #19 Zdrowiecxz2 2020-02-21 10:14
Cytuję Ambroży:
Cytuję tno:
Nie dość że nie macie pojęcia o czym piszecie to jeszcze nie macie serca. Piotr Kapica od ponad 20 lat tworzy piękną futsalową historię Garwolina. Tu często grają amatorzy i oldboje, nie zawodowcy z GKS. Jeżeli nie będzie Piotra nie będzie LZS i amatorów i wcale nie on na tym ucierpi. Zorganizujcie coś sami to zrozumiecie o czym piszę. Wymagania formalne są często śmieszne, a najgorsze jest to, że to urzędnicy powinni chodzić za takimi ludźmi jak Piotr a nie odwrotnie. Ten drugi będzie co najwyżej miał więcej czasu dla rodziny. Majątku na tym przecież nie straci. Chciałbym też zobaczyć naszych kopaczy z GKS bez przepracowanej na hali zimy, czy aby nie odbije się to czkawką na naszych 4-ligowcach.

człeku co ty wypisujesz, że to pani Mańkowska powinna biegać za panem Kapicą i mówić popraw to, uzupełnij tamto, dołącz odpowiednie dokumenty. Śmiechu warte

Tak powinno to wyglądać. Tylko rzeczywistość pokazała inaczej. Panie Piotrze może warto zorganizować zrzutkę na portalach do tego typu spraw. Myślę, ze wielu ludzi wpłaciło by symboliczną złotówkę aby oglądać takie mecze jak z Legią.
Cytować
0 #18 sportLukasz 2020-02-20 22:50
Banminton... chil liders... futsal wiodące dyscypliny Garwolina .Prosze podac chos jedno nazwisko z reprezentanta Polski. Mozna turlać się ze smiechu :lol:
Cytować
+11 #17 Rozdwojenie jaźniTer 2020-02-18 21:57
Nie mówię to że papiery i rubryki nie są ważniejsze niż człowiek i to co robi dla lokalnego sportu. Tak, urzędnicy są po to ludziom pomagać a nie piętrzyć problemy. To trudne do zrozumienia dla ludzi z mentalnością z PRLu.
Człowieku, właśnie o sposobie jakim piszesz byłoby jak za PRL, czyli po znajomościach. Teraz był jawny konkurs ofert, gdzie trzeba było spełnić określone w konkursie kryteria. Kto ich nie spełnił ten odpadł.
Cytować
-9 #16 myśltno 2020-02-18 11:05
Cytuję Miasto:
Cytuję tno:
Nie dość że nie macie pojęcia o czym piszecie to jeszcze nie macie serca. Piotr Kapica od ponad 20 lat tworzy piękną futsalową historię Garwolina. Tu często grają amatorzy i oldboje, nie zawodowcy z GKS. Jeżeli nie będzie Piotra nie będzie LZS i amatorów i wcale nie on na tym ucierpi. Zorganizujcie coś sami to zrozumiecie o czym piszę. Wymagania formalne są często śmieszne, a najgorsze jest to, że to urzędnicy powinni chodzić za takimi ludźmi jak Piotr a nie odwrotnie. Ten drugi będzie co najwyżej miał więcej czasu dla rodziny. Majątku na tym przecież nie straci. Chciałbym też zobaczyć naszych kopaczy z GKS bez przepracowanej na hali zimy, czy aby nie odbije się to czkawką na naszych 4-ligowcach.



Historia dobrze napisane ale skończyla się jak zaczely się ambicje Pana Piotra!!! polityka robi swoje wszędzie.... Zdrowie Garwolin a za chwile to już pewnie będzie Zdrowie GORZNO co nei przecież tam teraz rządzi Pan Piotr!!!! trzeba było przypilnować o ogarnąć temat z dofinansowaniem i nie było by teraz tej pokazówki i proszenia o pieniądze !!!!

Zostaw politykę w spokoju, człowiek już zapłacił za ten błąd. Napisz lepiej co cy zrobiłeś dla lokalnej spoleczności. Też pewnie zorganizowałeś drużynę która pokonała Legię. Papier i formalności nie mogą być ważniejsze niż człowiek i to co za nim stoi. Basta
Cytować
-12 #15 myśltno 2020-02-18 11:02
Cytuję Ambroży:
Cytuję tno:
Nie dość że nie macie pojęcia o czym piszecie to jeszcze nie macie serca. Piotr Kapica od ponad 20 lat tworzy piękną futsalową historię Garwolina. Tu często grają amatorzy i oldboje, nie zawodowcy z GKS. Jeżeli nie będzie Piotra nie będzie LZS i amatorów i wcale nie on na tym ucierpi. Zorganizujcie coś sami to zrozumiecie o czym piszę. Wymagania formalne są często śmieszne, a najgorsze jest to, że to urzędnicy powinni chodzić za takimi ludźmi jak Piotr a nie odwrotnie. Ten drugi będzie co najwyżej miał więcej czasu dla rodziny. Majątku na tym przecież nie straci. Chciałbym też zobaczyć naszych kopaczy z GKS bez przepracowanej na hali zimy, czy aby nie odbije się to czkawką na naszych 4-ligowcach.

człeku co ty wypisujesz, że to pani Mańkowska powinna biegać za panem Kapicą i mówić popraw to, uzupełnij tamto, dołącz odpowiednie dokumenty. Śmiechu warte

Nie mówię to że papiery i rubryki nie są ważniejsze niż człowiek i to co robi dla lokalnego sportu. Tak, urzędnicy są po to ludziom pomagać a nie piętrzyć problemy. To trudne do zrozumienia dla ludzi z mentalnością z PRLu.
Cytować
+15 #14 śmiechu warte ten wpisAmbroży 2020-02-17 16:26
Cytuję tno:
Nie dość że nie macie pojęcia o czym piszecie to jeszcze nie macie serca. Piotr Kapica od ponad 20 lat tworzy piękną futsalową historię Garwolina. Tu często grają amatorzy i oldboje, nie zawodowcy z GKS. Jeżeli nie będzie Piotra nie będzie LZS i amatorów i wcale nie on na tym ucierpi. Zorganizujcie coś sami to zrozumiecie o czym piszę. Wymagania formalne są często śmieszne, a najgorsze jest to, że to urzędnicy powinni chodzić za takimi ludźmi jak Piotr a nie odwrotnie. Ten drugi będzie co najwyżej miał więcej czasu dla rodziny. Majątku na tym przecież nie straci. Chciałbym też zobaczyć naszych kopaczy z GKS bez przepracowanej na hali zimy, czy aby nie odbije się to czkawką na naszych 4-ligowcach.

człeku co ty wypisujesz, że to pani Mańkowska powinna biegać za panem Kapicą i mówić popraw to, uzupełnij tamto, dołącz odpowiednie dokumenty. Śmiechu warte
Cytować
+14 #13 GarwolinMiasto 2020-02-17 13:33
Cytuję tno:
Nie dość że nie macie pojęcia o czym piszecie to jeszcze nie macie serca. Piotr Kapica od ponad 20 lat tworzy piękną futsalową historię Garwolina. Tu często grają amatorzy i oldboje, nie zawodowcy z GKS. Jeżeli nie będzie Piotra nie będzie LZS i amatorów i wcale nie on na tym ucierpi. Zorganizujcie coś sami to zrozumiecie o czym piszę. Wymagania formalne są często śmieszne, a najgorsze jest to, że to urzędnicy powinni chodzić za takimi ludźmi jak Piotr a nie odwrotnie. Ten drugi będzie co najwyżej miał więcej czasu dla rodziny. Majątku na tym przecież nie straci. Chciałbym też zobaczyć naszych kopaczy z GKS bez przepracowanej na hali zimy, czy aby nie odbije się to czkawką na naszych 4-ligowcach.



Historia dobrze napisane ale skończyla się jak zaczely się ambicje Pana Piotra!!! polityka robi swoje wszędzie.... Zdrowie Garwolin a za chwile to już pewnie będzie Zdrowie GORZNO co nei przecież tam teraz rządzi Pan Piotr!!!! trzeba było przypilnować o ogarnąć temat z dofinansowaniem i nie było by teraz tej pokazówki i proszenia o pieniądze !!!!
Cytować
-12 #12 nic nie rozumiecietno 2020-02-17 10:48
Nie dość że nie macie pojęcia o czym piszecie to jeszcze nie macie serca. Piotr Kapica od ponad 20 lat tworzy piękną futsalową historię Garwolina. Tu często grają amatorzy i oldboje, nie zawodowcy z GKS. Jeżeli nie będzie Piotra nie będzie LZS i amatorów i wcale nie on na tym ucierpi. Zorganizujcie coś sami to zrozumiecie o czym piszę. Wymagania formalne są często śmieszne, a najgorsze jest to, że to urzędnicy powinni chodzić za takimi ludźmi jak Piotr a nie odwrotnie. Ten drugi będzie co najwyżej miał więcej czasu dla rodziny. Majątku na tym przecież nie straci. Chciałbym też zobaczyć naszych kopaczy z GKS bez przepracowanej na hali zimy, czy aby nie odbije się to czkawką na naszych 4-ligowcach.
Cytować
+19 #11 popracować trzaReno 2020-02-16 23:48
Wszyscy nauczyli się tylko wyciągać ręce po forsę. Może by tak zarobić na realizację własnych ambicji panie P.K.
Cytować
+14 #10 bla blapszyrzeczna 2020-02-16 20:12
talarek o pomoc z transportem na wyjazd na mecz to do pana MAJEWSKIEGO KRZ.w twojej szkole wyrozniony za pomoc.?w transporcie przewozowym na wszelkie wyjazdy tyle lat jezdzi z wami za wielką kasę nie za darmo !!!!.moze was troche powozić.?
Cytować
+22 #9 NogaMarek 2020-02-16 17:40
Cytuję Wolontariuszka jedna:
Panie Kapica trzeba czytać ze zrozumieniem, albo chodzić na szkolenia, które organizuje wydział kierowany przez panią Jadwigę Mańkowską z Urzędu Miasta. Teraz coś panu poradzę, pożycz pan sobie od Zofii Kisielowej, albo od Przystani, w ostateczności Pomocna Dłoń też trochę ma zasobów i pożyczy na niewielki procent. Tyle w temacie. Teraz nie płacz na forum wirtualnego, bo nieładnie jak mężczyzna się ślimaczy. Tak na marginesie, nie otrzymały dofinansowania także inne oferty i nie wyrywają włosów z głowy. Pana samokrytyka nie wiele się zda.

Regulamin był jasny
Cytować
-2 #8 Napisz list do LichockiejWolontariuszka jedna 2020-02-16 13:48
Cytuję PIS:
Niech Kurowska jako wicestarosta pomoże. Prosimy

PiS cię żywi, PiS cię broni. Kurowska to se może, ale pracowniczkę starostwa zwolnić, np. super urzędniczkę Monikę M.
Cytować
+23 #7 NogaMarek 2020-02-16 07:24
Pilka nożna dostała 250 tys. Proszę się połączyć i promować GKS.
Cytować
+24 #6 ZdrowyPawel 2020-02-16 07:13
Ztymi mistrzostwami Polski to lekka przesada. Jak są tacy wspaniali niech wzmocnią pierwszą drużynę GKS. N. Niszowa dyscyplina jak tancerki.
Cytować
0 #5 PomożePIS 2020-02-15 18:19
Niech Kurowska jako wicestarosta pomoże. Prosimy
Cytować