Pobiegnijcie Tropem Wilczym - 1 marca w Sulbinach

Opublikowano: 12 luty 2020, 09:03 Kategoria Sport
tropem wilczymtruchtacz.plgcak sulbiny

To będzie już VIII edycja "Biegu Tropem Wilczym". 1 marca w Sulbinach biegacze upamiętnią Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do wyboru dwa dystanse - 10 km i niespełna 2 km. Zapisy już wystartowały.

Oba biegi rozpoczną się 1 marca o godzinie 12:00. Start i meta będą się znajdowały przy Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Trasa biegu będzie wiodła ulicami Wspólną, Długą, Leśną, Spacerową, Ogrodową. Trasa biegu będzie przebiegać po nawierzchniach asfaltowo-szutrowych. Jedna pętla liczy 1963 m. Długość trasy biegu krótszego wynosi 1963 metry (1 pętla).

Dystans ten związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka, ps. "Lalek”. W biegu dłuższym, biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km ( 5pętli). W biegu będzie prowadzona klasyfikacja ogólna z podziałem na płeć na poszczególnych dystansach. Na obu dystansach 1963 m oraz10 km obowiązuje limit zgłoszeń 250 osób łącznie. Do biegu na krótszym dystansie mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 5 lat i przedstawią pisemna zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. W biegu na dystansie 10 km mogą wziąć udział osoby z rocznika 2004 i starsze. Na każdego na mecie będzie czekał pamiątkowy medal. Wszyscy w pakiecie startowym otrzymają także koszulki. Rejestracja online trwa do 28 lutego na stronie www.truchtacz.pl. Opłata startowa wynosi 20 zł. W dniu zawodów - 30 i 35 zł.

Po zakończeniu biegu i dekoracji zwycięzców przewidziano wspólne ognisko. Organizatorem „Biegu Tropem Wilczym”, jest Fundacja Wolność i Demokracja przy współpracy z Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Szczegołowy regulamin wydarzenia

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież