Złote regionu dla szczypiornistek z Sobolewa

Opublikowano: 08 luty 2020, 11:46 Kategoria Sport
piłka ręcznasobolew

Dziewczęta z SP Sobolew zdobyły złote medale w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży regionu Siedlce. Tym samym zagrają na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które na przełomie maja i czerwca będą organizowane przez PSZS Siedlce.

Jak doszło do tego sukcesu? W grupie eliminacyjnej igrzysk powiatowych zawodniczki Andrzeja Goliszewskiego łatwo pokonały SP Pilawa i SP Życzyn. Następnie w półfinale ograły kolejnego przeciwnika, którym było SP Górzno. Finał powiatu to emocjonujące widowisko, gdzie piłkarki z Sobolewa wyszarpały w ostatnich minutach meczu złoto zespołowi SP Maciejowice.

Kolejna runda to walka ze zwycięzcami powiatu łosickiego i mińskiego. Pierwszy mecz i wygrana trzema bramkami z SP 1 Łosice, a następnie zacięty ale wygrany jedną bramką bój z gospodarzem SP 4 Mińsk Mazowiecki.
Finał regionu także rozgrywany był na hali SP 4 Mińsk Mazowiecki. Pierwszy mecz Sobolewianek, którego stawką był awans do wielkiego finału to walka z SP 1 Sokołów Podlaski. „Wygrywamy trzema bramkami po heroicznej walce i meldujemy się w najważniejszym meczu tych rozgrywek.
Finał kontrolujemy przez całe spotkanie prowadząc 3-2 bramkami grając z SP 9 Siedlce. Ostatecznie mecz kończy się wygraną dwoma bramkami. Płacz i łzy dziewcząt, poobijane ale szczęśliwe. Mamy Igrzyska Mazowieckie” – komentuje trener Andrzej Goliszewski.

Skład SP Sobolew:  Olga Lewandowska, Weronika Błachnio, Inga Sierańska, Pola Kołodziejek, Małgorzata Kuna, Wiktoraia Napora. Dolny szereg: Aleksandra Kopera, Marta Kusak, Amelia Pszkit, Alicja Filipowicz.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież