Delfin zdeklasował rywali w Ostrowi Mazowieckiej

Opublikowano: 02 luty 2020, 20:49 Kategoria Sport
delfin garwolinpływanie

W niedzielę 2 lutego zawodnicy UKS Delfin Garwolin startowali w ramach  III Rundy 8 Mityngu w Ostrowi Mazowieckiej. Mimo okrojonej kadry, tym razem klub z Garwolina reprezentowało ledwie 33 zawodników, to ci co startowali, pokazali, że nie chodzi tu o ilość, ale o jakość. Podopieczni trenerów: Łukasza Biernackiego, Łukasza Zawadzkiego oraz Mianowskiego Wojciecha w zupełności zdominowali zawody, wygrywając klasyfikację medalową.

Na ich dorobek złożyło się 31 zdobytych medali (12 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych). Po dwa medale do domu przywieźli: Więckowska Alicja (złoto na 100m grzbiet i 100m dowolny), Frąckiewicz Emilia (złoto na 50m motyl i 100m zmienny), Gontarz Maciej (złoto na 50m motyl i 100m zmienny), Karczmarczyk Julia (srebro na 100m dowolny i 100m grzbiet), Baran Amelia (srebro na 25m grzbiet i 25m dowolny), Kot Małgorzata (srebro na 50m klasyk i 100m zmienny), Sitnik Jakub (złoto na 100m grzbiet i brąz na 100m dowolny), Kaczorowski Miłosz (złoto na 100m dowolny i brąz na 50m grzbiet), Dziewanowska Nikola (złoto na 25m grzbiet i srebro na 50m dowolny), Jonak Jagoda (złoto na 100m klasyk i brąz na 100m zmienny), Poszytek Filip (złoto na 25m dowolny i srebro na 50m dowolny) oraz Staros Maksymilian (srebro na 50m motyl i brąz na 100m dowolny).

Po jednym medalu dla Delfina zdobyli: Maśniak Nadia (złoto na 25m klasyk), Zadrożna Julia (srebro na 25m klasyk) i Turek Bartłomiej (srebro na 25m klasyk). Brązowymi medalistami zostali jeszcze: Baran Stefan (25m dowolny), Siwek Stanisław (50m motyl), Skrzyniarz Michał (100m klasyk) i Małaj Maria (100m grzbiet).

Zawody zakończyły się rozegraniem sztafet 6 x 50m stylem dowolnym, które to już tradycyjnie w tej edycji wygrały ekipy z Garwolina, co tylko potwierdziło dominację Delfina podczas tej rundy. Skład zwycięskiej sztafety żeńskiej utworzyły: Dziewanowska Nikola, Baran Amelia, Siwek Barbara, Kot Małgorzata, Frąckiewicz Emilia i Więckowska Alicja. Zwycięska sztafeta męska to: Poszytek Filip, Baran Stefan, Kaczorowski Miłosz, Gontarz Maciej, Siwek Stanisław i Sitnik Jakub.

- Na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Jagodę Jonak w rywalizacji na 100m klasykiem, który to okazał się nowym rekordem powiatu garwolińskiego w kategorii seniorek i od niedzieli wynosi teraz: 1:26:12. Po zakończeniu rywalizacji i podliczeniu punktów wysunęliśmy się na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej całego Mityngu!!!! Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej rundy, która odbędzie się 8 marca w Łukowie, a więc w Dzień Kobiet – komentują trenerzy Delfina.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież